پیش بینی کلبی کاوینگتون در مقابل خورخه ماسویدال

در تاریخ هنرهای رزمی مختلط، موارد زیادی وجود داشت که دو دوست در قفس با هم ملاقات کردند و با وجود نگرش خوب نسبت به یکدیگر، دعواهای عالی انجام دادند. اما مورد کلبی کاوینگتون و خورخه ماسویدال جالب‌تر است - آنها سال‌ها با هم دوست بوده‌اند، آموزش دیده‌اند، سرپناه و غذای مشترکی با هم دارند، اما اکنون آماده‌اند همدیگر را از هم جدا کنند، که در واقع این کار را انجام خواهند داد. مبارزه اصلی UFC 272.

این دو عملکرد خود را به روش های کاملاً متفاوتی هدایت می کنند، اما هر کدام از آنها برای هر نماینده ای از دسته متوسط وزن وزن بسیار خطرناک است. با توجه به این عوامل، یک دوئل باورنکردنی در انتظار هواداران و مردم عادی است که به احتمال زیاد، درگیری آنها که چندین سال است ادامه دارد، برای همیشه بسته خواهد شد.

کلبی کاوینگتون مقابل خورخه ماسویدال

کلبی کاوینگتون

Colby بحث برانگیز در ردیف اول رتبه بندی قرار دارد. او در NCAA Division I کشتی گرفت، بارها پیروز شد و به فینال مسابقات کشتی رسید و همچنین در کنفرانس دانشگاهی PAC-10 سخنرانی کرد، جایی که بهترین نمایندگان این ورزش مبارزه کردند. پس از اولین حضور خود در هنرهای رزمی ترکیبی حرفه ای، او قهرمان جهان در گراپلینگ شد و با رقابت در تبلیغات منطقه ای، به سرعت وارد UFC شد.

در اینجا او توانست به یک قهرمان موقت تبدیل شود و سهم شیر از قله های زمان خود را بکشد. قهرمان سابق رابی لاولر، برای اولین بار، نتوانست با فشار حریف کنار بیاید، قهرمان سابق دیگر، رافائل دوس آنجوس، به همین دلیل شکسته شد، و بسیاری دیگر متوجه نشدند که چگونه با فشار آشوب کنار بیایند. که به سادگی نمی دانست خستگی چیست.

نقاط قوت

ویژگی اصلی کولبی این است که او فقط یک آزادکار نیست، بلکه یک گراپلر و جیتسر است که حریفان را کاملاً رها می کند، آنها را روی زمین نگه می دارد، موقعیت ها را تغییر می دهد و با شایستگی ارسال ها را انجام می دهد. شاید، حتی در برابر پس زمینه کامارو عثمان، او در این مؤلفه همه کاره تر به نظر می رسد.

کاوینگتون رکورد بیشترین مشت در یک مبارزه را دارد. او چندین صد مشت پرتاب می کند و حتی به توقف فکر نمی کند، که به او اجازه می دهد تا حریفانی را که نمی توانند در زیر چنین تگرگ مشت ها برای حمله باز شوند، کاملا خلع سلاح کند.

پنج دور مسافتی است که «آشوب» بدون هیچ مشکلی طی می کند. او می داند که چگونه نیروها را به مدت 25 دقیقه تقسیم کند و به دلیل انرژی زیاد، حتی بیشتر از برخی در مسابقات استاندارد و سه دور به خود اجازه می دهد.

نقاط ضعف

برخی دعواها سرنوشت ورزشکاران را می شکند و 2 مبارزه با کامارو عثمان بر سلامت کلبی تأثیر منفی گذاشت. او دیگر نمی تواند مانند قبل از دست بدهد و متوجه ضربه ها نشود و دفاعش از ایده آل فاصله زیادی دارد، زیرا فک می تواند در حساس ترین لحظه با او شوخی بی رحمانه ای انجام دهد.

فرم فعلی و آمادگی جنگنده

کاوینگتون 34 سال سن دارد و پس از باخت به عثمان فوق الذکر در نوامبر 2021 وارد هشت ضلعی می شود. اخیراً این آمریکایی به ندرت بیش از یک بار در سال در قفس دیده شده است و آمار 3-2 او در پنج بازی آخر شامل این موارد است. نام های بسیار جدی: دوس آنجوس، لاولر و تایرون وودلی، سه قهرمان سابق که نتوانستند با اوج کولبی برابری کنند. . او ممکن است برای همیشه پس از کامارو در رده دوم باقی بماند، اما این واقعیت که Chaos دو پله بالاتر از سایرین در بخش است، نشان می‌دهد که بعید است که کسی غیر از نیجریه‌ای بتواند از او عبور کند.

کلبی کاوینگتون مقابل خورخه ماسویدال

خورخه ماسویدال

یک آمریکایی با ریشه های کوبایی، خط ششم را اشغال می کند. او راه بسیار زیادی را پیموده است، از قهرمان شدن در مسابقات قهرمانی مبارزات مطلق منطقه ای، که با تلاش برای کسب عناوین در لیگ هایی مانند Strikeforce و UFC به پایان رسید. دستاورد اصلی خورخه پیروزی بر ناتی دیاز بود که پس از آن صاحب کمربند BMF شد. اما این مرد نه به خاطر جام هایش، بلکه برای درخشان ترین تقابل ها و ناک اوت هایی که تقریباً در هر مبارزه ای به طرفداران خود می دهد دوست دارد.

ماسویدال در UFC 9 سال پیاپی مبارزه می کند و در این مدت با مخالفت های همه سطوح روبرو شده است. استاد غرفه ها مایکل چیزا، پت هیلی قدیمی، دونالد سرون، رستم خابیلوف و دیگران تنها بخش کوچکی از کسانی هستند که Gamebred مبارزات سختی را انجام داد و به سادگی بسیاری را ناک اوت کرد. حالا که در تمام این سال‌های طولانی راه خود را به اوج رسانده است، پاداش تلاش خود را درو می‌کند و برای هر حضور در هشت ضلعی پول خوبی به دست می‌آورد.

نقاط قوت

در مقابل پس‌زمینه جوان‌های بالقوه و تاپ‌های تثبیت شده، خورخه با سبک خاص خود متمایز است. او پویا، خونخوار، تیزبین و قوی است، اما در عین حال موفق می شود با دشمن لبخند بزند و حرف بزند. ضربات او باسن و کبد حریف را ناک اوت می کند، و ترکیب های ناگهانی با هر دو دست، حتی سرسخت ترین افراد را به ناک اوت می برد.

برای اینکه ماسویدال ظلم مطلق را در قفس نشان دهد، یا باید یک ضربه خوب را از دست بدهد، یا میل به تسویه حساب شخصی با حریف خود داشته باشد. و در چارچوب مبارزه پیش رو، کاملاً ممکن است که خطرناک ترین نسخه جنگنده را ببینیم.

رقیب سابق تعدادی مشت در زرادخانه خود دارد که از آنها در کلینچ و در فاصله میانی برای آسیب رساندن به حریف استفاده می کند. این شامل بیرون آمدن آرنج ها از چنگ ها، ضربه زدن به زانو، زانوهای تیز و سایر مشت ها می شود. به همین دلیل است که با نزدیک شدن به این مرد، باید بسیار مراقب باشید.

حدود 3/4 از تمام برداشتن ها با هدف خورخه شکست می خورد و همه اینها به دلیل تجربه و واکنش عالی ورزشکار است. البته مقاومت در برابر کشتی گیران نخبه برای او آسان نیست، اما در سهم شیر این موارد برای جلوگیری از قرار گرفتن در موقعیت نامناسب کافی است.

نقاط ضعف

در طبقه همکف، سطح مهارت های ماسویدال را می توان "رضایت بخش" نامید، او به خوبی از خود دفاع می کند، اجازه نمی دهد حریفان به حقه بازی بروند، اما او خودش حداقل فعالیت را نشان می دهد و با تمام ظاهر نشان می دهد که نمی فهمد چگونه است. می تواند خود را در یک صفحه افقی درک کند.

پویایی بالای مبارزات خورخه باعث می شود که او در دور سوم "نفس بکشد" و در مبارزات طولانی تر او یک عمل بسیار کند نشان می دهد ، بنابراین فرمت 5 دور برای او مناسب نیست. این امر به ویژه زمانی که ماسویدال تحت فشار جدی قرار دارد صادق است.

فرم فعلی و آمادگی جنگنده

خورخه 37 ساله است و از 25 آوریل 2021، زمانی که در یک ناک اوت وحشیانه به کامار عثمان باخت، دیگر در هشت ضلعی دیده نشده است. قبل از آن، او به نیجریه ای نیز باخت، اما با تصمیم قضایی، در یک سری 3 پیروزی زودهنگام قرار گرفت، جایی که دارن تیل، همکار بیچاره بن آسکرن و ناتی دیاز در زیر پیست او افتادند. در 3 سال گذشته، ماسویدال فرم بسیار خوبی از خود نشان داده است، او همیشه خط پایان را دنبال می کند، سعی می کند درخشان و سرسخت باشد. با این حال، بدون شک، سن تاثیر خود را می گذارد، زیرا ما دیگر شمشیرزن اوج را نخواهیم دید، اگرچه به گفته هم تیمی ها، او اکنون در سالن مثل همیشه شخم می زند و می خواهد Chaos را شکست دهد.

تحلیل تطبیقی

ابعاد و آنتروپومتری یکی از عوامل تعیین کننده در مبارزه است، اما در این برخورد هیچ رهبر مشخصی در این پارامترها وجود ندارد. این دو مرد دارای قد و جثه مشابهی هستند، اگرچه خورخه در بازو 5 سانتی متری یک مزیت جزئی دارد که سعی خواهد کرد از آن استفاده کند. یک مبارز و یک پانچر در هشت ضلعی اغلب ترکیبی از هر دو است، اما کاوینگتون همچنین بوکسور خوبی است و با توجه به شخصیت خود، ممکن است ریسک کند و سعی کند ماسویدال را در زمین خودش شکست دهد. خورخه از نظر مهارت های مشت زدن کمی مورد علاقه است، اما او همچنان باید از پاهای خود استفاده کند، آرنج های سنگین و قدرت کلی نگهدارنده کمربند BMF بسیار بزرگتر از کاوینگتون است.

او قطعاً در شمع کولبی دست بالا را دارد، و همچنین در تمرینات حریف خود به خوبی تبحر دارد، بنابراین می تواند از او پیشی بگیرد، حتی اگر در دقایق ابتدایی نباشد. کاوینگتون می تواند به عنوان جنگنده شماره یک کار کند، با استفاده از ضربات بالای مشت و تهدید دائمی از انتقال، مرکز هشت ضلعی را در اختیار بگیرد، و تنها کاری که خورخه باید انجام دهد این است که او را ناک اوت کند، مدام ریسک می کند و با حملات منفجر می شود. . اینجاست که ماسویدال می‌تواند یک ناراحتی ایجاد کند، اما اگر شکست بخورد، تسلط Chaos تنها با هر دور افزایش می‌یابد. یک دعوای فشرده، خستگی در زمین، و شاید حتی تحقیر در استندآپ بعد از آن. نقش کلیدی در اولین دقایق رویارویی بازی خواهد شد، جایی که خورخه شانس بیشتری برای بردن نسبت به کاوینگتون دارد.

Colby Covington vs Jorge Masvidal Fight Prediction

در واقع، اگر شانس ها را نادیده بگیرید و به تمام نکات ظریف این رویارویی توجه کنید، شانس در اینجا 50/50 است، فقط این رقم بسته به طول مبارزه متفاوت خواهد بود. خصومت شخصی همیشه به خورخه این امکان را داده است که فقط دعواهای بزرگ را نشان دهد و در اینجا به ویژه شدید است. زمانی، بن آسکرن نیز برتری بزرگی در پارتر نسبت به ماسویدال داشت، اما به سادگی فرصتی برای اثبات خود نداشت، بنابراین پایان دور اول یک نتیجه قابل قبول برای رویارویی آینده است. فک کلبی مطمئنا نمی تواند ضربه مستقیم بخورد و خودش هم در موقعیتی نیست که بتواند به اندازه عثمان در درگیری تن به تن با گیم برد ضربه ای محکم بزند. با این حال، کاوینگتون یک مبارز باهوش و حیله گر است، بنابراین بعید است که اجازه دهد ماسویدال برای مدت طولانی در استندآپ بماند. ما احتمالا شاهد یک مسابقه طولانی مدت هستیم که در آن "آشوب 1xbet را در تلفن خود دانلود کنید و روی مورد علاقه شرط بندی کنید!

پیش بینی: کولبی کاوینگتون برنده می شود

همین خبر

اضافه کردن نظر

برای بازخورد نظر بدهید

reload, if the code cannot be seen

Comments 0