آرتم رزنیکوف پس از ناکامی در آخرین فصل گرند پری سبک وزن ACA، سال 2023 را با دو شکست متوالی به پایان رساند و اکنون با شکست دادن حریف بعدی خود آماده بازگشت به مسیر پیروزی است. معلوم شد که قهرمان موقت سابق - محمد کوکوف است که اسپارتاک با او مهارت های خود را در تکنیک کشتی اندازه گیری می کند. مبارزه آنها در تاریخ 28 ژوئن در مسابقات ACA 177 در سوچی برگزار می شود و برای هر دو پیروزی در این مبارزه برای پیشرفت بیشتر حرفه آنها بسیار مهم است.

آرتم رزنیکوف – محمد کوکوف
در تورنمنت ASA 177 که در تاریخ 28 ژوئن در سوچی در تأسیسات Ice Dom برگزار می شود، مسابقه برگشتی که مدت ها انتظارش را می کشید بین علی باگوف قهرمان سابق و داود شیخایف برای بسیاری برگزار می شود. در سال 2023، داود در یک مبارزه بسیار نزدیک و شدید موفق شد پیروزی را از آن خود کند، بنابراین جای تعجب نیست که به عنوان بخشی از گرندپری جدید، آنها دوباره در قفس ملاقات کنند، اما این بار آنها دو راند اضافی دیگر را دریافت خواهند کرد. برای تعیین قوی ترین 

علی باگوف در مقابل داود شیخایف
کمی بیش از دو ماه پیش، الکس پریرا از عنوان خود در مسابقات تاریخی UFC 300 دفاع کرد و می خواست در سیصد و یکمین رویداد در زادگاهش برزیل شرکت کند. اما پس از آن به دلیل شکستگی انگشتان پا چنین فرصتی به او داده نشد. اما آنها به او فرصتی دادند تا شخصیت قهرمان خود را در UFC 303 نشان دهد و در یک مسابقه برگشت ناگهانی با Jiri Prochazka، جای کانر مک گرگور را در آنجا بگیرد. این بدان معناست که در 30 ژوئن، دو تن از بهترین سبک‌وزن‌های لیگ در کوتاه‌مدت در T-Mobile Arena به مصاف هم خواهند رفت و هر کدام مشتاق هستند جایگاه خود را به عنوان رهبر وزن 93 کیلوگرم تثبیت کنند.

الکس پریرا مقابل یری پروچازکا
رازهای زیادی در مورد UFC 303 در جریان است، و تقریباً به طور قطع آخرین رویداد اصلی تایید شده است، مایکل پیج و ایان گری هر کدام برای گرفتن یک شات عنوان قهرمانی آماده شده اند. به همین دلیل است که در 30 ژوئن آنها در مبارزه ای با هم درگیر می شوند که همه شانس ها را برای کسب مقام 5 راندی دارد که شاید رهبر مسابقه برای کمربند 77 کیلوگرمی مشخص شود. بریتانیایی به عنوان یک بازیکن ضعیف وارد قفس خواهد شد، اما آیا مزیت ایان اینقدر واضح است؟

مایکل پیج در مقابل یان گری
اولین مبارز تاتار در UFC، رینات فخرت الدینوف، به تدریج به جمع 15 برتر دسته متوسط ​​وزن نزدیک می شود و پیروزی در مسابقات UFCon ABC 6 ممکن است بلیط او برای این باشگاه نخبه باشد. در راه رسیدن به او، نیکلاس دالبی ایستاده است، که آنها با او قدرت خود را در دیوارهای Kingdom Arena در 22 ژوئن می سنجند. یک بار دیگر، خواستگاران تبلیغاتی تلاش کرده اند تا اطمینان حاصل کنند که شاهد تضاد سبک ها خواهیم بود، و این جلسه وعده می دهد که خیلی متشنج باش

رینات فخرالدینوف در مقابل نیکلاس دالبی
مبارز روسی شکست ناپذیر، شراب الدین "شارا بولت" ماگومدوف، دومین مبارزه خود را تحت عنوان لیگ برتر در UFC در ABC 6 در ریاض، مقابل جویلتون لوترباخ، اولین بازیکن با تجربه خواهد داشت. مبارزه آنها در شامگاه 22 ژوئن در Kingdom Arena برگزار می شود و در کارنامه شراب الدین، این باتجربه ترین حریف خواهد بود، اگرچه مخاطبان داخلی عملاً چیزی در مورد او نمی دانند. فقط دلیلی برای آشنایی با "Pilgrim" و ارزیابی شانس پیروزی او در این نبرد وجود خواهد داشت.

شراب الدین ماگومدوف مقابل جویلتون لوترباخ
جانی واکر سبک سنگین وزن برزیلی پس از یک ناراحتی جزئی مقابل ماگومد آنکالایف، به قفس در UFC در ABC 6 در عربستان سعودی مقابل Volkan Oezdemir برمی گردد. هر دو مبارز چیزهای زیادی در هشت ضلعی ارتقاء دیده اند و در عصر روز 22 ژوئن، آنها موقعیت های خود را در ده تیم برتر به اشتراک خواهند گذاشت، در حالی که واکر چند امتیاز بالاتر است، بنابراین او چیزی برای دفاع خواهد داشت. اما آیا او می تواند با سبک آکادمیک سوئیسی کنار بیاید؟

جانی واکر در مقابل ولکان اوزدمیر
جارد کاننیر، رقیب سابق قهرمانی در وزن میان‌وزن UFC، پس از یک سال غیبت، در تاریخ 9 ژوئن در UFC در ESPN 57 با ناسوردین ایماووف با تیم برتر در رده‌بندی مبارزه خواهد کرد. مبارزه آنها در شب مبارزه در لوئیزویل، با ایماووف به دنبال جدا کردن کهنه سرباز خواهد بود. چنین موقعیت مهمی در رده 5 برتر تا 84 کیلوگرم است. مبارزه برای هر دو سخت خواهد بود و وظیفه ما این است که تصمیم بگیریم کدام یک از آنها شانس بیشتری برای خروج از عرصه به عنوان برنده دارد.

ناسوردین ایماووف در مقابل جرد کاننیر
بدون اغراق، میدان جنگ افسانه ای - T-Mobile در لاس وگاس، در 30 ژوئن میزبان مبارزه ای خواهد بود که کاملاً با فضای این مکان مطابقت دارد. UFC 303 مبارزه ای بین "بدنام" کانر مک گرگور و "آهنی" مایکل چندلر را به عنوان رویداد اصلی برگزار می کند. این فوق ستاره هنرهای رزمی ترکیبی ایرلندی برای اولین بار در سه سال گذشته روی بوم می گذارد تا به همه و خودش ثابت کند که هنوز هم می تواند در بالاترین سطح رقابت کند. آیا مک می‌تواند با همه هیاهویی که یک بار دیگر در اطراف او ظاهر شده است، عمل کند؟

کانر مک گرگور مقابل مایکل چندلر
بعد از از دست دادن عنوان، شان استریکلند به سرعت به بازی بازگشت و در تاریخ 2 ژوئن در UFC 302 در مسابقه اصلی با پائولو کاستا مبارزه خواهد کرد. این برزیلی در آخرین مبارزه نیز با شکست مواجه شد و هر دوی آن ها برای خروج از خط مشکی متهم هستند. این مسابقه در قالب 5 دور برگزار می شود، بنابراین بچه ها زمان زیادی برای پاسخ به این سوال خواهند داشت که کدام یک از آنها واقعا قوی تر است. پس جمعیت مرکز محتاطانه چه کسی را به عنوان برنده تشویق خواهند کرد؟

شان استریکلند مقابل پائولو کاستا
دو وزنه‌بردار برجسته UFC روسیه، علی‌رغم اینکه تمایلی به مبارزه با یکدیگر ندارند، یک مدعی احتمالی برای عنوان قهرمانی در عربستان سعودی در 23 ژوئن در Kingdom Arena در ریاض شناسایی خواهند کرد. سرگئی پاولوویچ قبلاً یک قدم تا کسب عنوان موقت فاصله داشت. الکساندر ولکوف، در UFC در ABC 6، سعی خواهد کرد جای او را بگیرد و از دارنده عنوان پیشی بگیرد. هر دو دارای نرخ پایان عالی هستند، بنابراین این مبارزه شانسی برای دوام در هر 3 راند ندارد.

سرگئی پاولوویچ در مقابل الکساندر ولکوف
پس از یک سری بحران ها، انتظارات طولانی و حتی تصمیم گیری برای پایان دادن به حرفه خود، خمزات چیمایف، متوسط ​​وزن UFC، وارد یک مبارزه مدعی می شود. در رویداد اصلی UFC در ABC 6، 23 ژوئن در ریاض، عربستان سعودی، او با قهرمان سابق این سازمان، رابرت ویتاکر مبارزه خواهد کرد. امروز عصر در Kingdom Arena آزمونی برای هر دو خواهد بود و زمان آن رسیده است که بفهمیم کدام یک از آنها در تاریخ تعیین شده بیشترین شانس را برای پیروزی دارند؟


خمزات چیمایف مقابل رابرت ویتاکر
اسلام ماخاچف قهرمان بلامنازع سبک وزن UFC پس از دو شناسی با الکساندر ولکانوفسکی برای اولین بار با حریفی از دسته خود از عنوان قهرمانی خود دفاع خواهد کرد. در مسابقات UFC 302 که در تاریخ 2 ژوئن در نیوآرک برگزار می شود، او با داستین پویریر، مدعی دو دوره طلا در وزن 70 کیلوگرم روبرو خواهد شد. این رویارویی با یک رویداد شماره دار هدایت می شود و اصلاً منتفی نیست که این حضور در هشت ضلعی بتواند آخرین مورد در کارنامه «دایموند» باشد.

اسلام ماخاچف در مقابل داستین پویریه
از آوریل 1999، آندری اورلوفسکی در سطح حرفه ای اجرا می کند و تا به امروز بخشی از لیگ برتر MMA در این سیاره - UFC است. او این افتخار را دارد که در اولین رویداد تبلیغاتی سال 2024، Fight Night 234، که در 14 ژانویه در لاس وگاس برگزار می شود، شرکت کند. حریف "پیتبول" والدو کورتز آکوستا خواهد بود که تنها چهار بازی زیر پرچم UFC دارد، اما حتی در چنین شرایطی، قهرمان سابق به عنوان یک ضعیف بزرگ وارد قفس خواهد شد. آیا "Salsa Fight" آخرین حریف آندری در دوران حرفه ای او خواهد بود؟

آندری اورلوفسکی مقابل والدو کورتس آکوستا
پس از اولین ملاقات ناموفق، به ماگومد آنکالایف و جانی واکر فرصتی دیگر داده شد، این بار، در رویداد اصلی UFCFight Night 234 که در 14 ژانویه برگزار می شود و سال مبارزه جدید 2024 را آغاز می کند. با وجود نتیجه نامشخص آخرین بازی آنها، این بار حتی کمتر اعتقادی به پیروزی برزیلی وجود دارد، به همین دلیل است که شکاف در اختلاف بین بچه ها حتی بیشتر شده است. اما آیا پیروزی روس در این درگیری سبک وزن تا این حد آشکار است؟

ماگومد آنکالایف در مقابل جانی واکر
تا سپتامبر 2023، هیچ کس مشکوک نبود که شان استریکلند، که دو مبارزه از دو مبارزه خود را در سال قبل شکست داده بود، به سادگی وارد قفس می شود و «آخرین استایلبندر» را نابود می کند. حالا به عنوان یک قهرمان، آمریکایی از افتخار کشورش در مبارزه با دریکوس دوپلسیس آفریقای جنوبی دفاع خواهد کرد که به طرز عجیبی به نخبگان دسته میانی نفوذ کرد. زوج آنها اولین تورنمنت شماره 2024 - UFC 297 را رهبری خواهند کرد و در 21 ژانویه، سرنوشت کمربند که هرازگاهی دست به دست می شود، مشخص می شود.

شان استریکلند در مقابل دریکوس دو پلسیس
پس از دیداری بسیار پرتنش با بلاخوویچ در دسامبر گذشته، ماگومد آنکالایف از رادار ناپدید شد و زمان خود را برای بازگشت می خواست. شاید UFC 294 لحظه ایده آلی برای بازگشت باشد، به خصوص در مبارزه با جانی واکر کاملا ریبوت شده. برای Magomed، 21 اکتبر کار دشواری خواهد بود، زیرا چنین درامر خلاقی با چنین ابعادی برای اولین بار در راه خود روبرو می شود. آیا استقامت قفقازی می تواند با بیان برزیلی کنار بیاید؟

ماگومد آنکالایف در مقابل جانی واکر
اولین سوپراستار کره ای در UFC، "زامبی کره ای" به نام چن سونگ جونگ، شوت قهرمانی خود را از دست داد، اما همچنان یک مدعی ارزنده برای بخش نخبگان پر وزن است. در UFC Fight Night 225 در سنگاپور در 26 آگوست در استادیوم سرپوشیده، او با مکس هالووی قهرمان پیشین مسلط روبرو خواهد شد. چنین دوئتی قطعاً منظره ای فراموش نشدنی را برای مردم محلی به ارمغان می آورد، اما آیا چن می تواند با یکی از خطرناک ترین بوکسورهای لیگ رقابت کند یا دوباره باید معجزه های استقامتی را به نمایش بگذارد؟

مکس هالووی در مقابل چن سونگ جونگ
مارلون ورا، مبارز اکوادوری، که در بخش وزنه‌های سبک UFC شرکت می‌کند، چندین رقیب رسانه‌ای را پشت سر گذاشت و تنها در یک سال به یکی از مدعیان بالقوه این عنوان تبدیل شد. تنها یک شکست او را به حاشیه‌های ترکیب سوق داد و حالا باید روند پیروزی‌های خود را در برابر پدرو مونوز در UFC 292 در 20 آگوست در بوستون بازسازی کند. و اگر برای برزیلی این فرصت عالی برای نزدیک شدن به TOP-5 باشد، چیتو خطرات بسیار بیشتری دارد - به دلیل از دست دادن، او می تواند ضربه عنوان را کاملاً فراموش کند. بنابراین، مبارزه به ویژه داغ است.

مارلون ورا در مقابل پدرو مونوز
مبارزی که هرگز عنوان قهرمانی را ندارد ، اما کاملاً شایسته محبوبیت مردم است - دریک لوئیس ، به طور سیستماتیک از سالن نخبگان به اتاقی که نمایندگان TOP-15 بخش نشسته اند فرود آمد. مارکوس روجریو دی لیما سعی خواهد کرد از موقعیت خود استفاده کند و با او در تاریخ 30 جولای در کارت رویداد شماره 291 UFC وارد هشت ضلعی خواهند شد. "جانور سیاه" از پایان سال 2021 طعم پیروزی ها را حس نکرده است و او دوباره توسط یک مهاجم مهیب که "جلسات رویایی" جدیدی را در مشت خود حمل می کرد، انتخاب کرد. چه کسی "توپ" اول در این مبارزه شلیک می کند؟

دریک لوئیس مقابل مارکوس روجریو دی لیما
مدت هاست که طرفداران به یاد خواهند آورد که چگونه مرد منحصر به فرد Ultimate Fighter وارد فهرست UFC شد و تبدیل به یک کابوس برای مبارزان در بخش سبک وزن شد. 12 سال از آن زمان می گذرد و اکنون ال کوکوی یک میلی متر با اخراج فاصله دارد و در یک شکست دیوانه وار ادامه می دهد. مسابقات UFC 291 که در 30 جولای در سالت لیک سیتی برگزار می شود، مانند حریفش، بابی گرین، شانس این را دارد که آخرین تورنمنت تونی فرگوسن در دوران حرفه ای خود باشد. پس آیا پادشاه موفق خواهد شد تونی پیر را بازنشسته کند؟

تونی فرگوسن vs بابی گرین
یان بلاخوویچ، متخصص برتر در از بین بردن وزنه های میان وزن که مشتاق اثبات تسلط خود بر وزنه های سبک وزن هستند، که دارای قدرت ترسناک لهستانی است، در حال آماده شدن برای بررسی نامزد دیگری است. این بار، قهرمان سابق وزن 84 کیلوگرم، الکس پریرا است که در 30 جولای به عنوان رویداد اصلی در UFC 291 به قفس می رود. برای برزیلی، این بهترین فرصت برای پریدن به قطار قهرمانی با شکست دادن کهنه سرباز است، با این حال، او مهره سختی برای شکستن خواهد داشت و چه کسی می‌داند که آیا دست‌های سنگی می‌توانند او را بشکنند یا خیر.

یان بلاخوویچ در مقابل الکس پریرا
مبارز روسی، آلبرت دورایف، بسیار دیر وارد UFC شد و در ابتدا بیش از یک بار در سال اجرا نداشت. اما اکنون، دومین مبارزه او در سال 2023 در برابر یون یونگ پارک، احتمالی نسبتاً موفق کره ای، در انتظار او است. رویارویی آنها در دومین رویداد مهم UFC در ESPN 49 که در تاریخ 16 ژوئیه برگزار خواهد شد. برای مبارزه در هر طبقه ای آماده خواهد بود. آیا مهارت های ماچته برای بریدن نخ های پارک برای پیروزی در این مبارزه کافی است؟

آلبرت دورایف مقابل یون یونگ پارک
رابرت "درو" ویتاکر قهرمان سابق وزن میان وزن UFC در 9 جولای وارد لاس وگاس خواهد شد تا دریکوس دو پلسیس از آفریقای جنوبی را در جمع نخبگان استقبال کند. "Stillknocks" جسور، متکبر و مغرور در حال حاضر پشت سر همتای خود نگاه می کند و از هر راه ممکن دیدار با اسرائیل آدسانیا را از بین می برد. با این حال، در UFC 290، ویتاکر یک کابوس خواهد بود، زیرا او در 10 سال ورزش حرفه ای یک بار با مبارزی با این کالیبر روبرو نشده است. آیا این به دریکوس کمک خواهد کرد که استایلبندر به دنبال او باشد و برای او آرزوی پیروزی کند؟

رابرت ویتاکر در مقابل دریکوس دو پلسیس
در سال 2016، در طول فیلمبرداری فصل بیست و چهارم TUF، دو نفر در براکت مسابقات گرد هم آمدند: براندون مورنو، صاحب عنوان لیگ WFF، و آلخاندر پانتوژا، که با افتخار کمربند RFA را می پوشد. در آن مبارزه، "Kid Assassin" شکست خورد و دو سال بعد - دوباره برای انتقام با او. اما در مسابقات UFC 290 در 9 جولای، مورنو آخرین شانس را برای تسویه حساب و در عین حال دفاع از عنوان وزن مگس سازمان خواهد داشت. آیا او با برزیلی تزلزل ناپذیر کنار خواهد آمد؟

براندون مورنو در مقابل آلخاندر پانتوجا
بدون اغراق، مکان افسانه ای هنرهای رزمی مختلط - T-Mobile Arena در لاس وگاس، میزبان مسابقات سالگرد UFC 290 در 9 ژوئیه خواهد بود. این افتخار بزرگی است که آن را به رتبه دوم رتبه P4P، قهرمان وزن پر الکساندر ولکانوسکی هدایت کنیم. . مبارزه با او برای مدعی معمولی نیست، بلکه برای مالک کمربند موقت، یایر رودریگز است. به طور بالقوه منتظر یکی از بهترین مسابقات سال در دسته تا ۶۶ کیلوگرم هستیم. پس این عنوان کجا خواهد رفت: استرالیا یا مکزیک؟ بیایید آن را بفهمیم.

الکساندر ولکانوفسکی مقابل یایر رودریگز
پسر مردم تاتار - رینات فخردینوف، از یک اولین، به عنوان یک شکارچی برای کهنه سربازان آموزش دید، زیرا در مسابقات UFC در ESPN 48، با مدعی سابق عنوان موقت، کوین لی ملاقات خواهد کرد. این آمریکایی بارها و بارها حرفه خود را از سر گرفت، تا جایی که در سازمان خبیب نورماگومدوف صحبت کرد، اما در نتیجه او به "خانه" بازگشت تا یک بار دیگر تلاش کند تا به کمربند برسد. و در 2 ژوئیه، در سایت UFC Apex در لاس وگاس، بچه ها قوی ترین ها را به عنوان بخشی از درگیری دو نسل مختلف از مبارزان شناسایی می کنند.

رینات فخرالدینوف مقابل کوین لی
یکی از فعال ترین مبارزان در بخش سنگین وزن UFC، آندری اورلوفسکی، پنجاه و هشتمین مبارزه حرفه ای خود را در لاس وگاس در 4 ژوئن در UFC در ESPN 46 انجام خواهد داد. برخی فقط با باخت به سیریل گان به یاد خواهند آورد. خود مسابقه کاملاً عالی است: دو مهاجم، با شانس تقریباً یکسان، جوانی در مقابل تجربه - MMA کلاسیک، و هیچ چیز دیگری.

آندری اورلوفسکی در مقابل دان تل مایز
علیرغم داشتن یک مسابقه عنوان با عنوان UFC 289، این رویداد اصلی است که تمام توجه عموم را به خود جلب خواهد کرد. مبارزه بین قهرمان سابق چارلز اولیویرا و صاحب یکی از طولانی ترین بردهای پیروز در بخش - بنئیل داریوش - ماهیتی مدعی دارد و حریف بعدی اسلام ماخاچف را مشخص خواهد کرد. در صبح روز 11 ژوئن، شاهد درگیری از تاپ های سبک وزن واقعی خواهیم بود که هر کدام یک ترفند در آستین خود برای عبور از حریف دارند. پس کدام یک از آنها باتوم را در مسابقه عنوان فعلی بدست می آورد؟

چارلز اولیویرا در مقابل بنیل داریوش
ابوبکر نورماگومدوف وزنه‌بردار روس، آنقدر به ندرت در هشت‌ضلعی UFC ظاهر شده است که بسیاری وجود او را در فهرست لیگ فراموش کرده‌اند. با ورود به مسیر پیروزی ، ظاهراً او به تدریج در حال شتاب گرفتن است و قبلاً در 4 ژوئن در مسابقات UFC در ESPN 46 با پانچر برزیلی الیزئو زالسکی دوس سانتوس درگیر می شود. این دیدار با توجه به سبک مبارزان که به آنها شانس تقریبا مساوی برای پیروزی می دهد قول می دهد بسیار جالب باشد. اما آیا واقعا اینطور است؟

ابوباکار نورماگومدوف مقابل السیو زالسکی دوس سانتوس
در اواسط ماه مه، UFC برای UFCFight Night 224 (در ABC 4) به کارولینای شمالی سفر خواهد کرد که توسط وزنه‌های برتر Jairzinho Rozenstruik و Zhailton Almeida رهبری خواهد شد. چنین برخوردی از نسل جدیدی از رشته ها، با آنچه قبلاً برگزار شده است، اگر در حرفه سورینامی ها قابل اجرا باشد.

جیرزینیو روزنستریک مقابل همیلتون آلمیدا
برای برزیلی، این مسابقه فرصتی عالی برای جهش چند پله ای در رده بندی و ورود به ده تیم برتر است، بنابراین در 14 می آینده بچه های نخبگان این بخش در خطر است. آیا مهارت های ضربه زن Rozenstruik برای متوقف کردن ماشین پایانی آمریکای جنوبی کافی است؟
کیک بوکسور نیجریه ای، Israel Adesanya، به یک کشف واقعی برای بخش میانی UFC تبدیل شده است. توانایی او در اجرای نمایش قبل و حین مبارزه، قلب طرفداران هنرهای رزمی مختلط را به دست آورد. با این حال، زمانی که استایلبندر کار خود را در لیگ برتر آغاز کرد، تعداد کمی از تاریخچه او با الکس پریرا، بازیکن برزیلی، خبر داشتند.

اسراییل ادسانیا در مقابل الکس پریرا
دیلوژی کیک بوکسینگ آنها با نتیجه 2-0 به سود "پواتان" به پایان رسید و حالا این مرد پشت سر ایزی به هشت ضلعی رسیده است. در دیدار رو در رو آنها، آدسانیا سقوط کرد، اما در UFC 287، در میامی آفتابی، در 9 آوریل، "آخرین استاد سبک" فرصت دیگری برای جبران خواهد داشت. آیا تلاش چهارم موفقیت آمیز خواهد بود؟
در پایان ماه مارس، UFC برای UFC در ESPN 43 در مرکز AT&T به سن آنتونیو، تگزاس سفر خواهد کرد، جایی که هالی هولم قهرمان اسبق وزن بانتام و یانا کونیتسکایا فاکس روسیه است. دیدار آنها در 26 مارس برگزار می شود و بازگشت ورزشکاران پس از مدت ها تعطیلی را رقم خواهد زد. هر دو نشان دهنده سبک های قابل توجه در قفس هستند و در رتبه بالایی قرار دارند، بنابراین یک موقعیت در سه تیم برتر دسته 61.2 کیلوگرم در خطر خواهد بود.

هالی هولم در مقابل یانا کونیتسکایا
پس از اینکه پتر یان عنوان قهرمانی UFC را به دست آورد، به او وعده سالها سلطنت در دسته بانتام وزن داده شد. با این حال، امور روس آنطور که هوادارانش دوست داشتند پیش نرفت و اکنون "بی رحم" باید برای حضور در وزن TOP-3 بجنگد و روی قهرمانی حساب باز نکند.


وی در مسابقات UFC Fight Night 221 با کشتی گیر گرجستانی مراب دوالیشویلی دیدار می کند که با جهش در حال صعود به جدول رده بندی است. مبارزه آنها در 12 مارس در لاس وگاس برگزار می شود و یک برخورد واقعی از سبک ها خواهد بود که در آن همه شانس موفقیت دارند.
فصل جدید مبارزه در سال 2023 فقط در حال افزایش است، اما این مانع از افزایش درجه حرارت به بالاترین در حال حاضر تیم UFC نمی شود. آخرین هفته تبلیغاتی استرالیایی که برای 12 فوریه برنامه ریزی شده است، یکی از شدیدترین تقابل ها را در سال های اخیر به بینندگان تضمین می کند: الکساندر ولکانوفسکی قهرمان وزن پر تلاش می کند کمربند را از اسلام ماخاچف، پادشاه سبک وزن تازه وارد شده است. گرفتن.

اسلام ماخاچف مقابل الکساندر ولکانوفسکی
دوئل این بچه ها به عنوان سرفصل رویداد UFC 284 تبدیل می شوند و زمانی که یک ورزشکار سعی می کند به جمع قهرمانان لیگ دو نفوذ کند، عنوان آن رویداد تاریخی را هدف قرار دهد. تاریخ درست در مقابل چشمان ما اتفاق خواهد افتاد و علیرغم این است که سهم شیر ابزار شانسی برای پیروزی به الکس نمی دهد، کوچکترین شکی وجود ندارد که او به یکی از سخت ترین آزمون ها برای یک بومی تیم نورماگومدوف تبدیل شود.
تعدادی مبارز در UFC وجود دارند که تماشای آنها جالب است، فارغ از اینکه عملکرد آنها با پیروزی یا شکست به پایان می رسد. پل کریگ یکی از آنهاست، زیرا از دو ده مبارزه حرفه ای، فقط یک بار تصمیم داور را شنید و بقیه مبارزات را زودتر از موعد به پایان رساند.

پل کریگ در مقابل جانی واکر
در UFC 283 در ریودوژانیرو، چالش دیگری در انتظار اوست و اگر همتای او اهل برزیل نبود، دیدن یک اروپایی در این قاره عجیب است. جانی واکر، وزنه‌بردار سبک‌وزن که زمانی نوظهور بود، در 22 ژانویه به دنبال افزایش پیروزمندانه‌اش خواهد بود، و چنین دوگانه‌ای همه ما را تضمین می‌کند که یک مسابقه رودررو رو در رو باشیم. چه کسی از قفس پیروز بیرون خواهد آمد؟
درست یک هفته قبل از UFC 282، اتفاقات غیرمنتظره ای در دسته سبک وزن شروع شد. ابتدا، یری پروچازکا، قهرمان فعلی، از مبارزه با تکسیرا کنار رفت و عنوان قهرمانی را واگذار کرد، سپس آنکالایف و بلاخوویچ برای او جنگیدند، اما نتوانستند بهترین را پیدا کنند. و حالا جمال هیل شماره 7 این فرصت را پیدا کرد تا برای کمربند خالی هنوز مقابل همان گلاور بجنگد.

گلاور تکسیرا vs جمال هیل
رویارویی آنها در تاریخ 22 ژانویه در مسابقات UFC 283 در برزیل عنوان خواهد شد و برای عموم مردم MMA، این انتخاب از بازیسازان بسیار عجیب بود. البته هیل لیاقت این را دارد که در چنین موقعیتی قرار بگیرد، اما مطمئناً هیچ کس انتظار نداشت که او را به این زودی در یک مبارزه قهرمانی ببیند. هر چه بود، این بچه ها آماده هستند تا یک نمایش روشن را به نمایش بگذارند، جایی که بهترین سبک وزن این سیاره در حال حاضر مشخص می شود.
چند وقت یکبار در MMA از تترالوژی صحبت می کنیم؟ بعید است که کسی حداقل 2-3 مورد را نام برد که دو مبارز چندین بار بهترین ها را بیرون آوردند، با این حال، تاریخ درست در مقابل چشمان ما اتفاق می افتد. در اولین رویداد شماره گذاری شده سال 2023 - UFC 283، قهرمان فعلی وزن مگس بند، دیوسون فیگوایردو وارد قفس می شود تا به قهرمان موقت براندون مورنو پایان دهد.

براندون مورنو در مقابل دیوسون فیگویرادو
یک تساوی در اولین دیدار آنها و یک پیروزی در هر طرف، مدیریت ارتقاء را مجبور کرد برای چهارمین بار این رویارویی را سازماندهی کند و در 22 ژانویه یکی از آنها همچنان عنوان قهرمانی را به دست خواهد آورد و می تواند خود را پادشاه بلامنازع و مسلط بنامد. دسته تا 56.7 کیلوگرم. این یکی از سخت ترین مبارزات برای هر پیش بینی است، اما این چیزی است که توجه مردم را به خود جلب می کند، افرادی که دوئل های منحصر به فرد در هشت ضلعی UFC را از دست می دهند.
رویداد آغاز سال 2023 - UFC Fight Night 217، که برای 15 ژانویه برنامه ریزی شده است، شامل مبارزه بین وزنه های متوسط: شوکت رحمانوف و جف نیل است. مبارز قزاقستانی مدت هاست که مدعیان بالقوه این عنوان از سوی مدیریت صعود به حساب می آید و حالا تا حد امکان به این وضعیت نزدیک شده است.

شوکت رحمانوف در مقابل جف نیل
برای دستیابی به موفقیت نهایی، رحمانوف باید بر نیل غلبه کند، که خط هفتم رتبه را اشغال می کند، پس از آن می تواند روی مخالفان از میان نخبگان بخش حساب کند. به هر حال، «نوماد» نه تنها باید بر حریف دشواری غلبه کند، بلکه پیش از ورود به جایگاه های برتر، رکوردی بی عیب و نقص را نیز حفظ خواهد کرد.
قبیله نورماگومدوف با اطمینان در حال فتح بخش های مختلف UFC است و عمر نورماگومدوف بهترین شانس را برای رهبری این مسابقه رله دارد. در حال حاضر، رائونی بارسلوس، یک کشتی گیر با عنوان و جیتسورر خارج از 15 تیم برتر دسته بند وزن، سد راه اوست.

عمر نورماگومدوف مقابل رائونی بارسلو
در UFC Fight Night 217، آنها در یک قفس با یکدیگر ملاقات خواهند کرد تا روند بعدی رویدادهای ده نفر برتر این وزن را مشخص کنند. بسیاری عمر را محبوب بی قید و شرط می دانند، اما در 15 ژانویه مشخص می شود که او چقدر در غرفه ها با یک کشتی گیر در سطح جهانی خوب است.
کلوین گاستلوم، رقیب سابق قهرمانی وزن 84 کیلوگرم، تقریباً یک سال و نیم است که از قفس خارج شده است. مبارزات با نمایندگان خطوط برتر رتبه، حرفه او را به وضعیت اسفناکی رساند، با این حال، نبردهایی که او در هشت ضلعی ترتیب داد به او اجازه می دهد تا همچنان رویدادها را رهبری کند و این بار سال جدید مبارزه UFC را باز کند.

ناصرالدین ایماووف در مقابل کلوین گاستلوم
در UFC Fight Night 217، کلوین برای رویداد اصلی شب با Nassurdin Imavov، یک چشم‌انداز آینده‌دار در یک رگبار پیروزی، برابر خواهد بود. این آمریکایی بار دیگر با حریف بزرگتری روبرو خواهد شد و نحوه عملکرد او در 15 ژانویه سرنوشت او را در بهترین پروموشن MMA جهان رقم خواهد زد.
جایزه بزرگ سبک وزن فعلی، که توسط لیگ ACA برگزار می شود، به دلایلی بسیار مشکل ساز شده است و یکی از برگزیدگان این رقابت، آرتم رزنیکوف، که از قبل در روابط پرتنش با مدیریت ارتقاء قرار داشت، در حال انتخاب یک مسابقه جدید بود. حریف برای مدت طولانی

آرتم رزنیکوف مقابل آندری کوشکین
با وجود همه موانع، او در 23 دسامبر با لیگ برتر، آندری کوشکین، در نیمه نهایی قفس مشترک خواهد داشت. در رویداد پایانی سال یعنی ACA 150، سرنوشت فینالیست مشخص خواهد شد و هر مبارز این شانس را دارد که برای کسب جایزه اصلی به مرحله بعدی برود.
در فوریه 2020، لیگ ACA یکی از مورد انتظارترین مسابقات سنگین وزن را برگزار کرد که در آن قهرمان جدید مشخص شد: Muhumat Vakhaev در آن شب با اوگنی گونچاروف مخالفت کرد. درگیری بین مبارزان که در آستانه مبارزه شعله ور شد، در قفس ادامه یافت، اما پیروزی واخائف به تاریخ آنها پایان نداد.

اوگنی گونچاروف در مقابل محمد واخائف
در تورنمنت سالگرد ACA 150، دو قهرمان سابق یک بار دیگر در نبرد به مصاف هم خواهند رفت و علیرغم اینکه عنوان در خطر نخواهد بود، هر دوی آنها چیزی برای اثبات دارند. قبلاً در 23 دسامبر ، در سومین دوئل مهم کارت ، گونچاروف و واخائف قوی ترین جفت خود را نشان می دهند و احتمالاً ذخیره ای برای یک سه گانه درخشان خواهیم داشت.
ماگومد ماگومدوف، مبارز روسی دسته بانتام وزن، به فتح دومین لیگ MMA جهان - Bellator ادامه می دهد و به عنوان بخشی از جایزه بزرگ، جایی که به نیمه نهایی رسید، باید با پاتریک میکس مبارزه کند. عملاً برای خوشه مخاطب داخلی ناشناخته است.

ماگومد ماگومدوف در مقابل پاتریک میکس
در مسابقه ای در 10 دسامبر در Bellator 289، آنها تعیین خواهند کرد که چه کسی برای جایزه نقدی برتر و همچنین عنوان جایزه بزرگ رقابت خواهد کرد. ورزشکاران لیاقت یکدیگر را دارند و از نظر خواستگاری، این رویداد واقعاً جالبی است که شانس تبدیل شدن به زینت رویداد را دارد.
جارد کاننیر، مدعی سابق قهرمانی وزن 84 کیلوگرم UFC، پس از یک دوره بد، مشتاقانه منتظر طعم پیروزی دوباره است و Fight Night 216 این فرصت را به او می دهد. قبلاً در 18 دسامبر ، در لاس وگاس ، او قفس سازمان را در مبارزه اصلی شب با شان استریکلند به اشتراک می گذارد و در خطر قرار گرفتن در رتبه سوم در رده بندی میان وزن - به اصطلاح - جایگاهی در بین بخش ها خواهد بود. نخبه.

جارد کاننیر مقابل شان استریکلند
شانس مبارزان بسیار نزدیک است، زیرا بچه ها توانستند ارزش خود را در رویارویی با تعدادی از حریفان سرسخت ثابت کنند. هر دو ترجیح می دهند در حالت ایستاده دوئل کنند که جذابیت آن را دوچندان می کند که سبک آن در تمرین موثرتر خواهد بود. آیا هیچ کدام از آنها می توانند ادعای مالکیت خود را مجدداً مطرح کنند؟
سر و صدای زیادی در مورد امضای قرارداد با رینات فخرت الدینوف در UFC وجود داشت، زیرا او اولین تاتار در تاریخ ورزش شد که با بهترین سازمان MMA روی کره زمین قرارداد بسته شد. با این حال ، انتخاب طولانی حریف اولین بازی گلادیاتور را تقریباً یک سال به تعویق انداخت ، بنابراین در مسابقات UFC Fight Night 216 او فقط دومین مبارزه را تحت حمایت قهرمانی مطلق برگزار می کند.

رینات فخرالدینوف در مقابل برایان بتل
در ابتدا قرار بود رینات با مایکل مورالس مبارزه کند، اما تنها چند هفته قبل از مبارزه، انصراف داد و حالا ورزشکار ما منتظر دوئل با برنده فصل ماقبل آخر نمایش TUF، برایان بتل است. قبلاً توانسته بود در هشت ضلعی چند پایان به دست آورد. دیدار آنها در آندرکارت مسابقات در 18 دسامبر برگزار می شود و ما متوجه خواهیم شد که کدام یک از بچه ها شانس بیشتری برای پیروز شدن از این مبارزه دارند.
UFC در ESPN 42 قرار بود مسابقه‌ای بین جک هرمانسون و درک برانسون میان وزن‌های برتر باشد. مبارزه کشتی قول زینت این رویداد را می داد، به خصوص که جایگاه پنجم در رنکینگ در خطر بود، با این حال، مصدومیت برانسون باعث شد تا مدیریت صعود به سرعت به دنبال جایگزینی برای او باشد.

رومن دولیدزه در مقابل جک هرمانسون
رومن دولیدزه، بازیکن احتمالی گرجستان، که سال گذشته تصمیم گرفت از سبک وزن به دسته میانی برود، به این تماس پاسخ داد. برای او، ملاقات با هرمانسون فرصتی بی نظیر برای ورود فوری به رقابت مدعیان است و در 4 دسامبر متوجه خواهیم شد که آیا Kavkazets می تواند از آن به درستی استفاده کند یا خیر.
پس از امضای قرارداد با Zhalgas Zhumagulov به UFC، هواداران وفادار او انتظار موفقیت بزرگی را از هموطن خود در هشت ضلعی ارتقاء داشتند. با این حال ورزشکار قزاقستانی نتوانست در خانه جدیدی مستقر شود و حالا کارش در لیگ غرب به خطر افتاده است. آخرین فرصت برای حفظ جایگاهی در فهرست جاکو، مبارزه با چارلز جانسون خواهد بود.

ژالگاس ژوماگولف در مقابل چارلز جانسون
تابستان گذشته، این آمریکایی اولین بار در UFC با متحمل شکست انجام شد، و بنابراین برای او دیدار آتی در Fight Night 215، که در 20 نوامبر برگزار می شود، فرصتی عالی برای ابراز وجود در مقابل مردم در لاس وگاس است. . مبارزان تکنیک های مختلفی را نشان می دهند ، بنابراین علاقه به رویارویی آنها فقط از این امر افزایش می یابد. پس در نهایت چه کسی برنده خواهد شد؟
اسرائیل آدسانیا قهرمان میان‌وزن غالب UFC از یک شومن و مهاجم پر زرق و برق در چند سال به مبارزی حسابگر و نسبتاً خسته کننده تبدیل شد که تصمیم گرفت شکاف‌های دیدنی قفس را کنار بگذارد. با این حال، اکنون او این فرصت را دارد که به لطف "آشنای قدیمی" یک دوئل رنگارنگ در جایگاه ارائه دهد.

اسراییل در مقابل الکس پریرا
"آخرین استاد سبک" با ایجاد حرفه ای در کیک بوکسینگ، دو بار با الکس پریرا، اهل فاولا ملاقات کرد، که در همان مبارزات، نیجریه ای را شکست داد. UFC در مورد فرصت برای یک مسابقه مجدد بین این دو در یک مسابقه MMA هیجان زده شده است و در UFC 281 در نیویورک در 13 نوامبر، آن مسابقه بالاخره برگزار خواهد شد. چقدر رقابتی خواهد بود و کدام یک از بچه ها شانس بیشتری برای برنده شدن دارند؟ بیایید آن را بفهمیم.
حضور شان اومالی در UFC باعث رونق واقعی بحث ها در مورد چشم انداز او شد. این آمریکایی لاغر اما سخت‌گیر توانست خود را به درستی نشان دهد، بلافاصله با ستاره‌های بسیاری از بخش خود شروع به صحبت کردن در مورد زباله کرد که تعداد زیادی از طرفداران و البته متنفرانی که هنوز اجراهای او را تماشا می‌کنند دور او جمع کردند.

پیتر یان مقابل شان اومالی
پس از یک سری درگیری با قهرمان سابق پتر یان، "شکر" موفق شد فرصت مبارزه با روسی را برای خود به دست آورد و اکنون باید ثابت کند که سهم هیاهویی که در حرفه ورزشی او افتاد یک عبارت خالی نیست. در مسابقات UFC 280 که شامگاه 22 اکتبر در سومین مبارزه مهم برگزار می شود، نام مدعی بعدی کمربند قهرمانی را خواهیم فهمید.
داستان دشوار چارلز اولیویرا، نه تنها در UFC، بلکه در خارج از هشت ضلعی، حتی زمانی که به نظر می رسید او به اوج صعود کرد، برای او ادامه یافت. این برزیلی به دلیل برتری جزئی از عنوان قهرمانی محروم شد و حالا باید دوباره برای طلای برترین لیگ MMA روی کره زمین بجنگد. پیش از این در 22 اکتبر در ابوظبی، مسابقات UFC 280 با دوئل او مقابل اسلام ماخاچف برگزار می شود.

اسلام ماخاچف مقابل چارلز اولیویرا
سبک های این مبارزان کمک بزرگی برای شناسایی نه تنها بهترین سبک وزن در این سیاره خواهد بود، بلکه این سوال را نیز از بین می برد که چه چیزی هنوز موثرتر است: جیو جیتسو یا کشتی داغستانی؟ این مسابقه پر سر و صدا و قطعا پرتنش خواهد بود، اما با تجزیه و تحلیل توانایی های شرکت کنندگان آن، مبارزی را که شانس بیشتری برای برنده شدن دارد، شناسایی خواهیم کرد.
پس از سفر اروپایی و رویداد شماره گذاری شده، UFC با Fight Night 210 در 18 سپتامبر به عرصه Apex خود در لاس وگاس بازخواهد گشت. در نبرد اصلی این رویداد، دو نماینده برتر دسته بانتام وزن در قفس به مصاف هم می‌روند تا مشخص شود که کدام یک در جمع پنج نفر برتر قرار می‌گیرد و چه کسی به انتهای ریتینگ می‌رود.

کوری سندهاگن در مقابل سونگ یادونگ
کوری سندهاگن، پس از دو شکست، توسط سونگ یادونگ، مهاجم چینی که حتی قبل از رسیدن به سن بلوغ کار خود را در هنرهای رزمی ترکیبی حرفه ای آغاز کرد، به چالش کشیده شد. برای مرد شنی این دیدار ریسک بزرگی خواهد بود و اینکه آیا او می تواند در وزن 61.2 کیلوگرم در بین نخبگان باقی بماند، سوالی است که هنوز به آن پاسخی نداریم.
از سال 2020، ویسنته لوکه، آینده‌دار برزیلی صعود مطمئن خود را به عنوان قهرمانی آغاز کرد. با این حال، در راه خود، بلال محمد را ملاقات کرد، که از جاه طلبی های قاتل خاموش عبور کرد و از شکاف های موجود در مبارزات او استفاده کرد. حالا لوک مجبور می شود با جف نیل که هفت پله پایین تر از او در رتبه بندی قرار دارد با دوئل موافقت کند.

ویسنته لوکه در مقابل جف نیل
در UFC در ESPN 40، که برای 7 آگوست برنامه ریزی شده است، نیل این فرصت منحصر به فرد را خواهد داشت تا به پنج نفر برتر بپرد. و باید اعتراف کنیم که مبارزه آنها به خصوص برای طرفداران رویارویی های استندآپ بسیار جذاب به نظر می رسد. چه کسی تکنیک موثرتر خواهد بود و آیا موقعیت ها در رتبه بندی نقشی ایفا می کنند؟
پس از خروج جان جونز از بخش سبک وزن UFC ، برای مدت معینی فهرست در انتظار ورود ستاره های جدید یخ زد. و با ظهور جمال هیل، اوضاع کمی تغییر کرد، زیرا این پانچر ماهر شروع به راهیابی به صدر جدول رده بندی کرد و تقریباً همه حریفان را ناک اوت کرد.

جمال هیل مقابل تیاگو سانتوس
در UFC در ESPN 40، او با مهم ترین آزمون دوران حرفه ای خود در برابر تیاگو سانتوس کهنه کار لیگ روبرو می شود. و قبلاً در 7 آگوست ، این خطرناک ترین درامرها هشت ضلعی را در لاس وگاس به اشتراک می گذارند ، جایی که مدعی بعدی برای ورود به بخش وزن TOP-5 مشخص می شود. و علیرغم توازن قوا به نفع هیل، تیاگو آن مردی نیست که باید از او کاسته شود.
در 20 آگوست، در Super Dome در جده (عربستان سعودی)، یک مسابقه مجدد بین الکساندر اوسیک (اوکراین) و آنتونی جاشوا (بریتانیا) برگزار خواهد شد که در آن عناوین سنگین وزن WBA/WBO/IBF/IBO در خطر خواهند بود. متعلق به یک جنگنده شکست ناپذیر اوکراینی.

الکساندر اوسیک مقابل آنتونی جاشوا
در دسامبر 2021، یک حس واقعی در دنیای هنرهای رزمی مختلط زنان رخ داد - بزرگترین ضعیف در تاریخ مسابقات عنوان، جولیانا پنیا، کمربند را از قهرمان غالب آماندا نونز گرفت. علاوه بر این، او این کار را به وحشیانه ترین شکل انجام داد و حریف خود را در دور دوم خفه کرد. خیلی ها منتظر مسابقه برگشت بین این ورزشکاران بودند و در مسابقات UFC 277 که 31 جولای برگزار می شود، بالاخره این مبارزه برگزار می شود.

آماندا نونس در مقابل جولیانا پنیا
برای اولین بار پس از 6 سال، آماندا به عنوان یک مدعی وارد مبارزه می شود و این بار چنین شکاف دیوانه کننده ای در شانس وجود ندارد، اما شیر، با وجود شکست در اولین درگیری، وضعیت محبوبیت را حفظ می کند. به گفته او، انتقام کاملاً متفاوت خواهد بود و واقعاً توضیحی برای این وجود دارد. خوب، چقدر احتمال دارد که ورزشکار برزیلی دوباره تاج و تخت را به دست گیرد، بیایید به پیش بینی خود نگاه کنیم.
ماگومد آنکالایف وزن سبک وزن روسیه با اطمینان به جمع پنج تیم برتر راه یافت و حریفان را یکی پس از دیگری حذف کرد. و حالا باقی مانده است که آخرین گام را قبل از درگیری با قهرمان بردارد و آنتونی اسمیت، پیشکسوت UFC که قبلا برای طلای این سازمان جنگیده بود، می خواهد داغستانی ها را از این کار باز دارد.

ماگومد آنکالایف مقابل آنتونی اسمیت
مبارزه آنها بخشی از کارت اصلی مسابقات UFC 277 خواهد بود که در شب 30 تا 31 جولای در دالاس برگزار می شود. به معنای واقعی کلمه همه چیز در خطر است، از جمله چندین سال تقابل شدید در یکی از رقابتی ترین بخش های تبلیغات. چه کسی این فرصت را پیدا می کند که در دوئل با رهبر این وزن خود را ثابت کند؟ ما سعی خواهیم کرد در پیش بینی دقیق خود به این سوال پاسخ دهیم.
تگزاس مدتهاست که خانه دوم UFC بوده است - هواداران محلی در هر تورنومنت تبلیغاتی فضای خاصی ایجاد می کنند. به همین دلیل تصمیم گرفته شد که رویداد شماره گذاری شده UFC 277 در اینجا، در داخل دیوارهای مرکز خطوط هوایی آمریکا در دالاس برگزار شود. کارت اصلی رویداد، علاوه بر مسابقات قهرمانی، با مبارزه بین سنگین وزنان برتر تزئین می شود: دریک لوئیس، که اهل آنجاست، و سرگئی پاولوویچ.

دریک لوئیس vs سرگئی پاولوویچ
برای دومی، این مبارزه می تواند به یک بلیط برای پنج نفر برتر تبدیل شود، اما ابتدا باید با جانور سیاه درگیر شود. و در 31 ژوئیه پاسخ خواهیم داد که آیا روس در مسابقه عنوان قهرمانی دسته سنگین وزن قرار می گیرد یا خیر. لوئیس قطعا یک هدیه نیست، اما در این دسته بندی همیشه جایی برای ناراحتی ها و پایان های غیرمنتظره وجود داشته است، بنابراین در نتیجه گیری عجله نکنیم.
در مسابقات اروپایی UFC Fight Night 208 آنها به سادگی نمی توانند بدون مبارزه بین نمایندگان دو کشور این بخش از جهان انجام دهند. اسکاتلند - پل کریگ در هشت ضلعی بهترین پروموشن MMA جهان، ولکان اوزدمیر سوئیسی را به چالش خواهد کشید. هر دو ورزشکار در موقعیت های افراطی در TOP-10 بخش قرار دارند، با این حال، دیدگاه های کاملاً متفاوتی دارند.

پل کریگ vs ولکان اوزدمیر
ما با افرادی از کیک بوکسینگ و BJJ روبرو هستیم، اما مهمترین چیز این است که این بچه ها به ندرت عملکرد خود را به تصمیم داور می رسانند. و از این رو در 23 جولای شاهد نبردی دیدنی بین دو رزمی کار خواهیم بود. کدام یک از آنها بهتر خواهد بود؟ تحلیلگر و تنها حقایق خشک در مورد جنگنده ها به ما در پاسخ به این سوال کمک می کند.
تام آسپینال، وزنه‌بردار بریتانیایی، تنها در 2 سال از یک تازه‌وارد در سازمان UFC به یک بازیکن مطمئن تبدیل شد که همیشه مبارزات خود را زودتر از موعد به پایان می‌رساند. اکنون او یک شانس بی نظیر برای ورود به TOP-5 کلاس وزن خود دارد و این کار را در مقابل تماشاگران خانگی در ورزشگاه افسانه ای O2 در لندن انجام می دهد. برای این، او حریف کامل را به دست آورد - کورتیس بلیدز، یک ورزشکار با شهرت جهانی.

کرتیس بلیدز در مقابل تام آسپینال
بچه ها به ندرت دعواهای خود را به تصمیم داور می رسانند، بنابراین ما درگیر یک مبارزه سازش ناپذیر و سخت هستیم، جایی که همه چیز با یک ضربه یا یک تسلیم ماهرانه مشخص می شود. مسابقه آنها سرفصل UFC Fight Night 208 خواهد بود که در شب 23 تا 24 جولای برگزار می شود. آیا این پنج نخبه با نام جدیدی تکمیل می شوند یا این کهنه کار از موقعیت خود دفاع می کند؟ ما در پیش بینی دقیق خود به این سوال پاسخ خواهیم داد.
در کل تاریخ UFC، کاراته کاهای زیادی در آنجا نبرد کردند که توانستند خود را با هشت ضلعی وفق دهند و به سطح بالایی برسند. با این حال ، نیکیتا کریلوف موفق شد به کسی تبدیل شود که خود را در سنگین وزن و سبک وزن ثابت کرد و به TOP صعود کرد و تا به امروز با قدرتمندترین حریفان وارد قفس شد. پس از یک سری شکست‌ها، او این فرصت را پیدا کرد تا خود را با حریفی که بسیاری از ستاره‌های دوران MMA مدرن آرزوی مبارزه با آن را داشتند، بازسازی کند.

نیکیتا کریلوف در مقابل الکساندر گوستافسون
الکساندر گوستافسون یک سوئدی برجسته است که در غرب حرفه ای عالی داشته است. در مسابقات UFC Fight Night 208، او با شاختار نبرد خواهد داشت که شاید آخرین فرصت برای شکنجه گر برای ماندن در ترمیم باشد. در واقع هر دو ورزشکار در تاریخ 23 جولای برای عقد قرارداد با این سازمان مبارزه خواهند کرد، زیرا در لیگ وضعیت خوبی ندارند. فقط باید بفهمیم کدام یک از بچه ها در این مقطع زمانی شانس بیشتری برای پیروزی دارند.
در زمان انتخاب مبارزانی که با UFC قرارداد امضا می کنند، رهبری لیگ به شدت از ورزشکاران سنی انتقاد می کند. با این حال، مسلم سالیخوف یک استثنا بود و با قضاوت بر اساس موفقیت او، دانا وایت در صحت انتخاب خود شک نکرد. یک سری پیروزی های متقاعد کننده به "پادشاه کونگ فو" اجازه داد تا به رده اول 15 وزن متوسط ​​​​وزن نزدیک شود، اما ابتدا باید بر یک حریف قدرتمند در مقابل جین لیانگ لی غلبه کند.

مسلمان سالیخوف در مقابل لی جینلیانگ
این بازیکن چینی در هشتمین سال حضور خود با این ترفیع است و باید از حق خود برای کسب مقام چهاردهم در UFC در ACB 3 در 16 جولای دفاع کند. دو نفر از خطرناک ترین مهاجمان در سومین دوئل مهم عصر وارد هشت ضلعی بهترین سازمان MMA جهان خواهند شد. چه کسی قوی تر و تکنیک ضربه زدن چه کسی موثرتر خواهد بود؟ ما در پیش بینی دقیق خود به این سوال پاسخ خواهیم داد.
بخش پر وزن UFC همیشه پر از هیولاهای واقعی بوده است و افرادی مانند یایر رودریگز و برایان اورتگا قطعاً در این دسته هستند. حتی تعجب آور است که آنها خیلی زودتر گرد هم نیامده بودند، زیرا هر از گاهی هر یک از آنها با عنوان قهرمانی فاصله دارند. خواستگاران تصمیم گرفتند این مبارزه را سازماندهی کنند و در 16 جولای در رویداد اصلی مسابقات UFC ACB 3 نمایندگان دو مدرسه مختلف هشت ضلعی را به اشتراک می گذارند تا بهترین ها را مشخص کنند.

برایان اورتگا vs یایر رودریگز
درگیری BJJ و تکواندو - این به ندرت اتفاق می افتد، زیرا علاقه به رویارویی آنها دوچندان می شود. برنده هر شانسی برای تبدیل شدن به یکی از اولین نفرات در صف کسب عنوان دارد، اگرچه همان اورتگا قبلاً دو بار تلاش کرده است تا آن را بدست آورد. در هر صورت مبارزه ای باشکوه در انتظار ماست که پیروز احتمالی آن را در پیش بینی دقیق خود مشخص خواهیم کرد.
اغلب، در صورتی که امتیاز آنها از نظر مبارزات برنده برابر باشد، سه گانه بین مبارزان سازماندهی می شود. با این حال ، در مورد الکساندر ولکانوفسکی و مکس هالووی ، همه چیز متفاوت است - الکس اولین دیدار را با اطمینان به دست آورد و در دومی عنوان "روی نازک" را حفظ کرد. به همین دلیل است که مدیریت UFC تصمیم گرفت دوباره آنها را دور هم جمع کند، زیرا بخش بزرگی از طرفداران مطمئن هستند که این مکس بود که دیلوژی را بر عهده گرفت.

الکساندر ولکانوفسکی مقابل مکس هالووی
در دومین مبارزه مهم در مسابقات UFC 276 که در تاریخ 3 جولای برگزار می شود، قهرمان فعلی و سابق در هشت ضلعی به هم می رسند تا در نهایت قوی ترین وزن پر روی کره زمین را نشان دهند. این رویارویی در T-Mobile Arena در لاس وگاس رخ می دهد و به بچه ها این فرصت داده می شود تا به این داستان که حدود دو سال است ادامه دارد پایان دهند.
در تاریخ لیگ میانی UFC، مبارزان افسانه ای به اندازه کافی وجود داشته اند که برای همیشه در قلب هواداران جای گرفته اند. اما پس از دوران سلطنت اندرسون سیلوا، تنها اسرائیل آدسانیا که قبلاً 4 دفاع کمربند موفق و ارتشی از هواداران پشت سر خود دارد توانست توجه ویژه ای را به خود جلب کند. این او بود که افتخار رهبری مسابقات UFC 276 را داشت و رهبر با پانچری از آلاسکا - جرد کاننیر - مخالفت خواهد کرد.

اسرائیل آدسانیا vs جرد کاننیر
سبک و تکنیک در 3 جولای با قدرت بدنی و فشار بی رحمانه برخورد می کند و فقط خود مبارزه نشان می دهد که چه کسی می تواند از مزایای خود به طور کامل استفاده کند. البته، "آخرین استاد سبک" به عنوان یک قهرمان به عنوان یک قهرمان وارد هشت ضلعی خواهد شد، اما اگر جارد نباشد، چه کسی می تواند با یک ضربه تمام نقل قول ها را خط بزند؟ ما مزایا و معایب این مبارزه را می سنجیم تا محتمل ترین برنده مسابقه قهرمانی را مشخص کنیم.
دیاسپورای کوچک مبارزان قزاق در UFC به تدریج در حال گسترش است و از سال 2020، دسته متوسط ​​​​لیگ با نام دیگری که شکست را نمی شناسد - شوکت رحمانوف دوباره پر شده است. این مرد همه مبارزه را تمام کرده است و به نظر می رسد که او نمی داند کلمه "قرار گرفتن" به چه معناست.

شوکت رحمانوف در مقابل نیل مگنی
اکنون "Nomad" این فرصت را دارد که به TOP-10 این بخش راه پیدا کند ، اما ابتدا باید بر کهنه سرباز ماهر - نیل مگنی که بیش از 30 اجرای حرفه ای پشت سر خود دارد غلبه کند. مسابقه آنها رویداد اصلی UFC در ESPN 38 (Vegas 57) در 26 ژوئن خواهد بود. در حال حاضر، این مهمترین مبارزه در دوران حرفه ای رحمانوف است و پیروزی در آن برای ادامه مسیر او به UFC تعیین کننده خواهد بود.
سهم شیر از مبارزان پس از امضای قرارداد در UFC راه زیادی را پیش از دیدار با حریفان نام‌های بزرگ و فرصتی برای نشان دادن تمام مهارت‌های خود به عموم مردم می‌گذرانند. با این حال، آرمان تزاروکیان یکی از معدود افرادی شد که به اندازه کافی خوش شانس بود که در اولین بازی هشت ضلعی را با اسلام ماخاچف تقسیم کرد و بهترین مبارزه عصر را ارائه داد. علیرغم شکست، این ورزشکار به خاطر سبک پر زرق و برقش در ذهن مردم ماندگار شد و حالا هواداران منتظر عملکرد او هستند.

آرمان تزاروکیان مقابل ماتئوش گامروت
پیش از این در 26 ژوئن، "آخالکلاکی" زیر نظر بهترین پروموشن روی کره زمین وارد مسابقه هفتم می شود که ماتئوش گامروت حریف او خواهد شد. مبارزه آنها قطعا UFC را در ESPN 38 مورد لطف قرار می دهد و کوچکترین شکی وجود ندارد که بچه ها در هشت ضلعی آتش بازی خواهند کرد. شرط‌بندی‌ها قبلاً تصمیم گرفته‌اند که چه کسی مورد علاقه این جفت است، اما ما عمیق‌تر می‌کوشیم تا محتمل‌ترین برنده را در درگیری آینده مشخص کنیم.
چندین نسل از طرفداران هنرهای رزمی ترکیبی با مبارزی مانند گگرد موسسی آشنا هستند. او 20 سال پیش شروع به ضرب و شتم افراد به صورت حرفه ای در هشت ضلعی کرد و هنوز هم در بالاترین سطح باقی می ماند. همانطور که اغلب اتفاق می افتد، افراد بالقوه در جستجوی سر خود هستند و در Bellator 282، Dreamcatcher با مرد شکست ناپذیر، جانی آبلین روبرو می شود.


این هفتمین مبارزه زیر پرچم ارتقاء برای آینده و آینده است، و او در حال حاضر این فرصت را دارد که با چنین افسانه ای برای کمربند مبارزه کند. در 25 ژوئن چه خواهیم دید؟ دکلاس دیگری که موساشی اجرا کرد یا قهرمان جدید میان وزن؟ بیایید به این رویارویی زیر ذره بین نگاه کنیم و برنده احتمالی را دریابیم.
UFC برای یک رویداد انفجاری دیگر به تگزاس بازگشته است. UFC روی کارت ESPN 37 یک مبارزه مهم برای طرفداران کشورهای مستقل مشترک المنافع با مشارکت Damir Ismagulov که عاشق مردم شده و پانچر سوئدی-گرجستانی، Guram Kutateladze خواهد بود. برای دومی، این دومین مبارزه زیر پرچم لیگ برتر خواهد بود، اما او آماده است تا پیروزی خود را بر حریف مشهور اعلام کند.

دمیر اسماگولف در مقابل گورام کوتاتلادزه
هر دو مبارز ترجیح می دهند در حالت ایستاده مبارزه کنند و این نوید کشتن جالب مهاجمان کلاس بالا را به مخاطب می دهد. مهارت های چه کسی بهتر خواهد شد: یک دمیر باتجربه یا یک گورام باتجربه که آماده انجام هر کاری برای ورود به رتبه بندی است؟ وقت آن رسیده است که این موضوع را بررسی کنیم و ورزشکاری را که احتمالاً امشب برنده می شود، شناسایی کنیم.
برای سال‌ها، جاش امت در سایه دسته پر وزن UFC قرار داشت و با مخالفت‌های کمتر شناخته شده روبرو شد و با تصمیم پیروز شد. با این حال، پس از یک ناک اوت کوبنده در دوئل با ریکاردو لاماس، او یک صعود سریع به TOP را آغاز کرد، جایی که او تمام پتانسیل خود را به عموم نشان داد. او این فرصت را خواهد داشت تا این کار را دوباره در UFC در ESPN 37 انجام دهد، جایی که یک مبارز به همان اندازه عالی، کالوین کاتار، در مقابل ایستاده است.

کالوین کاتار در مقابل جاش امت
به حساب آمریکایی، ده ها تقابل با حریفان برجسته و سبک سازش ناپذیر او فرصتی برای پیاده روی آسان در قفس باقی نمی گذارد. به همین دلیل است که برخورد دو تایتان در این سطح، تزئین واقعی رویداد آینده خواهد بود. و چه چیزی موثرتر خواهد بود: تکنیک و قدرت، یا استقامت غیرانسانی با میل جنون آمیز برای ترتیب دادن قطع؟ وقت آن است که پاسخ مناسب را پیدا کنید.
پس از درگیری طولانی بین ASA و جنگنده آنها، آرتم رزنیکوف، هیچ کس باور نمی کرد که او بتواند به جایزه بزرگ سبک وزن نفوذ کند تا با بهترین نمایندگان بخش خود در آنجا ملاقات کند. با این حال، همه مسائل حل شد و در مسابقات ACA 140 که در سوچی برگزار می شود، ورزشکار ما با داوی راموس، مبارز سابق UFC دیدار خواهد کرد.

آرتم رزنیکوف مقابل داوی راموس
این برزیلی در زمین بسیار خطرناک است، بنابراین جالب است که ببینیم تکنیک چه کسی در زمین بهتر است. برنده این زوج به نیمه نهایی مسابقات براکت راه پیدا می کند و کاملاً ممکن است که این تنها شانس رزنیکوف باشد تا یک بار دیگر ثابت کند که بهترین نماینده رده خود در کل فضای پس از شوروی است.
سبک ترین بخش بانوان UFC چندین سال است که تحت هدایت جدی قهرمان قرقیزستانی، والنتینا شوچنکو، قرار دارد. این دختر زیبا در هر مبارزه سطح قابل توجهی از مهارت را نشان می دهد و در UFC 275 بار دیگر از عنوان خود دفاع خواهد کرد. این بار "گلوله" با یک برزیلی قدرتمند - تایلا سانتوس و همچنین خود والنتینا روبرو خواهد شد که سابقه ای در موی تای دارد. خانم‌ها در رویداد اصلی مسابقه شماره‌دار به هم می‌رسند و با وجود تسلط کامل دارنده عنوان بر حریفانش، این رویارویی خاص برای آینده حرفه‌ای شوچنکو اهمیت زیادی خواهد داشت.

والنتینا شوچنکو مقابل تایلا سانتوس
چه کسی فکرش را می کرد که گلوور تکسیرا پس از باخت به جان جونز در سال 2014، پس از گذشت 8 سال از آن لحظه، به عنوان یک قهرمان روی پوسترهای UFC بدرخشد. این برزیلی راه طولانی را در هنرهای رزمی ترکیبی پیموده است و شایسته جایگاهش در این بخش است. با این حال، شیرهای جوان و گرسنه که آماده اند همه چیز را برای کمربند بدهند، در بخش سبک وزن به وفور یافت می شوند و در 11 ژوئن در سنگاپور، گلاور باید بر جنگجوی ترسناک دیگری - Jiri Prochazka - غلبه کند. دیدار آنها سرفصل مسابقات UFC 275 خواهد بود و با وجود شانس ها و همچنین سایر نکات ظریف، همه شانس بسیار خوبی برای برنده شدن دارند. برای ما باقی مانده است که بفهمیم چه کسی تعداد بیشتری از آنها دارد.

گلاور تکسیرا vs یری پروچازکا
قهرمانان شکست ناپذیر جهان در بخش سبک وزن، آرتور "سفید پانچر" بتربیف روسی شکست ناپذیر (عناوین WBC / IBF) و نماینده ایالات متحده، جو اسمیت جونیور (عنوان WBO)، در 18 ژوئن در مدیسون اسکوئر گاردن در نیویورک برگزار خواهند شد.

آرتور بتربیف مقابل جو اسمیت جونیور
مبارزان با "0" در ستون شکست اغلب به UFC پرواز می کنند، زیرا چنین صنعتگرانی بسیار راحت تر تبلیغ می شوند و طرفداران همیشه از خود می پرسند که آیا یک ورزشکار چنین آماری را در چنین سطح بالایی نگه می دارد. در سال 2019 اولین نماینده اینگوشتیا در هشت ضلعی مووسار اولوف نیز آمد تا قدرت خود را در برابر بهترین ورزشکاران کره زمین بسنجد و پس از مدت ها موفق می شود بدون شکست از پیکارها خارج شود.

موسار اولوف مقابل دن ایگه
اما در 5 ژوئن، مبارز ما باید با قدرتمندترین حریف در حرفه خود ملاقات کند - دن ایگه، که توانست خود را به عنوان یک دهقان متوسط ​​​​بسیار قوی تثبیت کند و آماده ورود به قفس با هر حریفی باشد. در UFC Fight Night 207، آنها باید برای جایگاهی در TOP-10 دسته پر وزن بجنگند، و اینکه چه کسی به احتمال زیاد برنده خواهد شد - ما پیش بینی دقیق خود را درک خواهیم کرد.
رقابت بین پاپ MMA و هنرهای رزمی ترکیبی حرفه ای در حال افزایش است و این علیرغم این واقعیت است که این مناطق به هم مرتبط هستند. زمانی، ماریف پیرایف ارتفاعات میکس فایت را فتح کرد، اما بعداً تصمیم گرفت به بخش پاپ حرکت کند، جایی که محبوبیت بی سابقه ای به دست آورد. با این حال، او همیشه به سمت اهداف بزرگ کشیده می شد، بنابراین بازگشت او به حرفه ای ها با تاخیر مواجه نشد.

نریمان عباسوف مقابل ماریف پیرایف
پیرانا حریف شایسته ای را انتخاب کرد - نریمان عباسوف قهرمان سبک وزن AMC Fight Nights. او تمام تلاش خود را برای ورود به UFC انجام می دهد، اما در حال حاضر باید درگیری با یکی از شخصیت های اصلی تبلیغات YouTube را حل کند. در Fight Nights 112، ورزشکاران در قفس ملاقات خواهند کرد تا بهترین سبک وزن را در کل فضای پس از شوروی پیدا کنند. و کدام یک از آنها شانس بیشتری برای پیروزی دارد - بیایید آن را در پیش بینی دقیق خود بفهمیم.
اولین نماینده مردم تاتار در UFC، رینات فخرت الدینوف، مدتهاست که منتظر فرصتی برای اولین حضور خود در بهترین تبلیغات روی کره زمین است. و اکنون در 5 ژوئن اولین مبارزه خود را زیر پرچم این لیگ انجام خواهد داد که در آن با ورزشکار یونانی، آندریاس میخائیلیدیس که از سال 2020 در UFC بازی می کند، دیدار خواهد کرد.

رینات فخردینوف در مقابل آندریاس میخائیلیدیس
برای فخردینوف این یک ایده آل است. فرصتی برای شروع یک صعود سریع در رتبه بندی ها، زیرا آندریاس چندین تقابل با مخالفان معروف، هم در عرصه MMA روسیه و هم در سازمان های غربی دارد. کدام یک از بچه ها در UFC Vegas 56 عملکرد بهتری خواهند داشت و چنین پیروزی مهمی را می ربایند؟ پاسخ ها در پیش بینی دقیق ما داده خواهد شد.
تقابل بین وزنه‌های سنگین، به‌ویژه زمانی که نوبت به عنوان قهرمان مسابقات می‌رسد، همیشه علاقه واقعی مردم را برانگیخته است. و در 5 ژوئن ، چنین مبارزه ای در انتظار ما است که در آن نمایندگان UFC TOP-10 شرکت خواهند کرد: الکساندر ولکوف و ژایرزینیو روزنستروک. این دو پس از شکست ها وارد قفس خواهند شد، زیرا برای هر دو پیروزی در مبارزه پیش رو بسیار مهم است.

الکساندر ولکوف vs یایرزینیو روزنسترویک
این مبارزه رتبه بندی به طور قطع تبدیل به تزئین UFC Fight Night 207 می شود و با قضاوت بر اساس نقل قول ها، کارشناسان شانس ورزشکاران را تقریباً برابر ارزیابی می کنند. کدام یک از بچه ها می توانند پیروز این عصر شوند و آیا دیداری را در فاصله کامل خواهیم دید: ما با تجزیه و تحلیل دقیق وضعیت فعلی ورزشکاران این موضوع را درک خواهیم کرد.
زنانی که در هنرهای رزمی ترکیبی فعالیت می کنند به ندرت نام خود را در تاریخ این ورزش می نویسند و حتی بیشتر از آن نمی توان آنها را برای مدت طولانی توسط طرفداران به یاد آورد. با این حال، هالی هولم نه تنها توانست یک حرفه عالی برای خود ایجاد کند، بلکه به عنوان اولین دختری که توانست خود روندا روسی را از تاج و تخت خلع کند، برای همیشه در حافظه مردم باقی خواهد ماند.

هالی هولم در مقابل کاتلین ویرا
سال‌ها از آن زمان می‌گذرد، اما «دختر واعظ» همچنان در رتبه‌بندی جایگاه‌های بالایی دارد و در ۲۲ می، او به همراه کاتلین وایرا، هدایت مسابقات UFC Fight Night 206 را بر عهده خواهند داشت. خانم ها سبک های مختلفی را در هشت ضلعی نشان خواهند داد که علاقه به این رویارویی را دوچندان می کند. و مهمتر از آن، برنده ممکن است روی شانس قهرمانی در آینده حساب کند.
ناسازگاری در یک مبارزه، به خصوص زمانی که به دلیل تصادف متوقف می شود، مانند فشار دادن چشم، مبارزان را مجبور می کند تا زمانی را برای انتقام صرف کنند، حتی زمانی که به نظر می رسد برنده آشکار است. در سپتامبر 2019، رایان بادر اولین دفاع از عنوان سنگین وزن خود را انجام داد و تقریباً بلافاصله کنترل مبارزه با چیک کنگو را به دست گرفت. با این حال، کوچکترین بی احتیاطی نشان داده شده در آن مبارزه او را مجبور می کند تا با همان حریف دوباره وارد قفس شود.

رایان بادر مقابل چیک کنگو
در سالگرد Bellator 280، که در شهر زادگاه Cheick در پاریس برگزار می شود، بادر تلاش خواهد کرد تا تنها کمربند خود را از تجاوزات جانبازی که مطمئناً این آخرین فرصت در زندگی حرفه ای او برای صعود به المپوس است، نجات دهد. در 18 اردیبهشت چه اتفاقی خواهد افتاد: آیا نام قهرمان جدیدی را خواهیم شنید یا «دارت» بر تاج و تخت می ماند؟ بیایید قبل از نتیجه گیری، وضعیت را با جزئیات تجزیه و تحلیل کنیم.
در سال 2014، دو شرکت کننده در نمایش واقعی The Ultimate Fighter، رز ناماجوناس و کارلا اسپارزا، به فینال رسیدند، جایی که به آنها فرصت داده شد تا برای جایگاه اولین قهرمان زن وزن نی در تاریخ UFC رقابت کنند. در آن شب، عامل تعیین کننده در دوئل، مبارزه کارلا بود، که راهزن را با یک چوک برهنه عقب تحویل داد و نام خود را در تاریخ ارتقاء ثبت کرد.


این دختران پس از 7 سال فرصت بازی برگشت را پیدا کردند و با نگاهی به مسیری که طی کردند، شکی نیست که هر دو چه از نظر فنی و چه از نظر روحی رشد کرده اند. مخاطبان منتظر یک رویارویی کاملاً جدید هستند که در آن هر شرکت کننده برگه های برنده خود را خواهد داشت. رویداد اصلی UFC 274 چگونه پیش خواهد رفت و چه کسی وزن کمربند قهرمانی را در 8 مه روی کمر خود احساس خواهد کرد - ما سعی خواهیم کرد در پیش بینی خود به این سوال جالب پاسخ دهیم.
یان بلاخوویچ، قهرمان سابق سبک وزن UFC، مدت هاست که با "قدرت لهستانی" خود، همسالان خود را به وحشت انداخته است. با این حال، نسل های مبارز در حال تغییر هستند و اکنون استعدادهای جوان بیشتری وارد اوج می شوند و الکساندر راکیچ قطعا یکی از آنهاست. قبلاً در 15 می ، این مرد باید هشت ضلعی ارتقاء را با با تجربه ترین حریف به اشتراک بگذارد تا تعلق خود را به نخبگان این بخش ثابت کند.

یان بلاخوویچ مقابل الکساندر راکیچ
مدیریت UFC افتخار سرپرستی مسابقات ESPN 36 را به آنها داد، بنابراین مسئولیت زیادی بر دوش ورزشکاران است. سوال قدیمی، تجربه یا جوانی کدام بهتر است؟ نه تنها توسط خود ورزشکاران، بلکه توسط ما نیز باید پاسخ داده شود، زیرا این جلسه وعده می دهد که پرتنش، رقابتی و بدون شک یکی از درخشان ترین در رویداد برنامه ریزی شده باشد.
پس از شکست در مبارزات با چارلز اولیویرا و جاستین گیتجه، مایکل چندلر مجبور شد به طور موقت افکار خود را در مورد رقابت قهرمانی قرار دهد و توجه خود را به افرادی که در رتبه بندی پایین تر از او هستند متمرکز کند. ورزشکاری که همین مسیر را طی کرد و با شکست مقابل قهرمان و رقیب فعلی تونی فرگوسن بهترین راه حل برای او بود.

مایکل چندلر مقابل تونی فرگوسن
ال کوکوی مدت‌هاست که ستاره‌های آسمانی کم دارد، و در UFC 274 آخرین شانس خود را برای پرش به پنج تیم برتر خواهد داشت تا سرپا بماند و تبدیل به تبعیدی از بهترین تبلیغات MMA روی کره زمین نشود. بچه ها قطعا یک نبرد دیدنی را برای ما تدارک می بینند، اما کدام یک از آنها پتانسیل بالایی برای رسیدن به پیروزی دارند، ما به پیش بینی خود نگاه خواهیم کرد.
بخش سبک وزن UFC همیشه مملو از ورزشکاران با استعداد بوده است و حتی پس از جدایی ستارگانی مانند Conor McGregor و Khabib Nurmagomedov، اگرچه داستان با اولی تمام نشده است، اما ما همچنان مجذوب جذاب ترین مبارزات هستیم. قهرمان بعدی برزیل، چارلز اولیویرا، که راهی طولانی را به اوج رسانده است، دومین دفاع از عنوان خود را در برابر جاستین گیتجه در 8 می در مبارزه اصلی در UFC 274 انجام خواهد داد.

چارلز اولیویرا در مقابل جاستین گیتجه
یک بار دیگر شاهد یک برخورد سبک خواهیم بود، جایی که "هایلایت" دیوانه سعی خواهد کرد بومی حیله گر سائوپائولو را با فشار خود خلع سلاح کند. در این مبارزه، با وجود نقل قول ها و نظرات سایر مبارزان، نتیجه می تواند غیرقابل پیش بینی ترین باشد، بنابراین قبل از نتیجه گیری، باید روی تحلیل عمیق و تعادل واقعی قدرت در چنین مبارزه رقابتی تمرکز کنید.
در رویداد اصلی UFC در ESPN در 16 آوریل، طرفداران UFC با رقیب احتمالی کامارو عثمان آشنا خواهند شد. ویسنته لوکه و بلال محمد به مصاف یکدیگر خواهند رفت تا مشخص شود چه کسی شایسته رقابت در رقابت برای عنوان قهرمانی است و چه کسی باید کمربند را فراموش کند. بلال به دنبال انتقام شکست طولانی مدت از برزیلی است، در حالی که برای لوکه، شکست دادن محمد او را به مبارزه با عثمان نزدیک می کند. ما یک پیش بینی برای شما آماده کرده ایم و مورد علاقه خود را شناسایی کرده ایم.

ویسنته لوکه مقابل بلال محمد
گنادی "GGG" گولووکین افسانه ای قزاقستانی که عناوین IBF / IBO در دسته میان وزن را در اختیار دارد، در 9 آوریل در سایتاما (ژاپن) با یک مبارز محلی، قهرمان سوپر WBA، ریوتا موراتا، مبارزه یونیفیکیشن برگزار خواهد کرد.

گنادی گولووکین مقابل ریوتا موراتا
در ماه مارس سال گذشته، یکی از امیدبخش ترین وزنه های بانتم UFC از ایالات متحده، الجاماین استرلینگ، با اولین قهرمان روسی این دسته، پتر یان، به هشت ضلعی آورده شد. مبارزه فانک مسترا قرار بود سلاح کاملی در برابر یونیورسال از یکاترینبورگ باشد، اما آن مبارزه یک طرفه بود و رقیب چاره‌ای جز پذیرش شکست تلخ نداشت.

الجامین استرلینگ مقابل پتر یان
تنها اکنون، اشتباهی از جانب یان موجی از رویدادها را به راه انداخت که رویارویی غیررقابتی آنها به مورد انتظارترین انتقام سال 2022 تبدیل شد. در UFC 273، به عنوان رویداد اصلی شب، این دو در نهایت به این رویداد خواهند رسید. سرنوشت عنوانی را که به دلیل اعتصاب غیرقانونی زانو، به طور تصادفی به نامزدی نالایق ختم شد، تعیین کنند. چه کسی دسته تا 61 کیلوگرم را در 10 آوریل هدایت می کند؟ تجزیه و تحلیل دقیق و تجزیه و تحلیل واضح به ما در درک این موضوع کمک می کند، بنابراین بیایید شروع کنیم.
سپتامبر گذشته، قهرمان پر وزن UFC، الکس ولکانوفسکی نشان داد که هیچ یک از مدعیان فعلی نمی توانند با او در یک مبارزه رقابت کنند. به همین دلیل، آنها دوباره تصمیم گرفتند او را با مکس هالووی که می توان تنها تاپ معادل استرالیایی نامید، گرد هم آورد. فقط اکنون شرایط به گونه ای پیش رفته است که یک ورزشکار کاملاً متفاوت برای عنوان قهرمانی مبارزه خواهد کرد - چن سونگ جونگ که به لطف سبک مبارزه دیوانه وارش مورد علاقه همه است.

الکس ولکانوفسکی مقابل چن سونگ جونگ
Featherweights قهرمان UFC 273 در جکسونویل خواهد شد و در طی 5 راند قوی ترین نماینده کلاس وزن خود را مشخص خواهد کرد. اصلا تعجب آور نیست که ولکانوفسکی به عنوان یک مورد علاقه جدی شناخته شد، اما دیدار با چنین حریفی در هر صورت چالش بزرگی برای او خواهد بود. و اینکه آیا قهرمان امیدهایی که به او داده شده را توجیه می کند یا چیزی باقی نمی ماند - ما آن را در پیش بینی دقیق خود خواهیم فهمید.
پس از شکست دادن میرکو فیلیپوویچ در سال 2013، الکسی اولینیک پیشنهادی از UFC دریافت کرد و همچنان در آنجا مبارزه می کند و میانگین 2-3 مبارزه در سال دارد. خیلی‌ها بارها او را کنار گذاشته‌اند، اما عمو لیوشا مخالف نظر دیگران است و در UFC در ESPN 33، او دوباره در هشت ضلعی ظاهر می‌شود. در آنجا او با ایلیر لطیفی - یک سبک وزن در گذشته که تصمیم گرفت قدرت خود را در یک مسابقه وزن بی معنی هدر ندهد مبارزه خواهد کرد.

الکسی اولینیک مقابل ایلیر لطیفی
ایلیر نیز موفق به فراموشی شده است و بازی های کم رنگ او در سال های اخیر تماشاگرانی را جذب نمی کند که از این تماشایی خراب شده اند. به همین دلیل است که برای مطابقت با همکار مسن خود، این ورزشکار ممکن است به زودی خود را خارج از ترفیع بیابد. این دو در 6 اسفند سرنوشت خود را در میدان ورزش رقم خواهند زد و با احتساب صحبت های اولینیک در مورد "آتش خاموش" باید انتظار داشت که این نمایش خداحافظی او باشد.
در سال 2019، یک کشتی گیر آزاد با عنوان از روسیه به نام عسکر عسکاروف با UFC قرارداد امضا کرد که تقریباً بلافاصله زیر نظر نخبگان بخش flyweight قرار گرفت. با این حال، این موضوع اصلاً او را آزار نداد و تنها در چند اجرا توانست به صدر جدول رده بندی راه پیدا کند و همه ستاره های فعلی این دسته را مجبور به عقب نشینی کند. و حالا به عنوان بخشی از کارت اصلی UFC در ESPN 33، باید جایگاه مدعی اصلی را با Kai Cara-France تقسیم کند.

عسکر عسکروف مقابل کای کارا فرانسه
این نیوزیلندی به خاطر حق توپی‌اش معروف است و سابقه او نیز شامل نام‌های مهمی است، اگرچه او هنوز از برخی از آنها پایین‌تر بود. در هر صورت، این بچه ها آزمون جدی برای یکدیگر خواهند بود و در 27 مارس، نفر بعدی برای مبارزه با دیوسون فیگوئردو یا براندون مورنو مشخص می شود، بسته به اینکه کدام یک از آنها در آن زمان عنوان قهرمانی را خواهند داشت.
مبارزان بسیاری در UFC وجود دارند که چندین بار قبل از مبارزه برای عنوان قهرمانی در فاصله کوتاهی قرار گرفته اند، اما هر بار قبل از خط پایانی که تلو تلو خوردن شود. بنابراین، کورتیس بلیدز، با توجه به موقعیت شغلی خود، می توان با خیال راحت به همان «خوش شانس ها» نسبت داد. با این حال، ریزور بالای جایگاه را اشغال می کند، بنابراین آینده ای در سنگین وزن دارد.

کرتیس بلیدز در مقابل کریس داوکاس
در UFC در ESPN 33، او مفتخر شد که در رویداد اصلی شب به مصاف کریس داوکاس، بازیکن احتمالی فیلادلفیا شود، که این دومین شانس متوالی او برای راهیابی به پنج نفر برتر است. نقش جذابی که اتفاق می افتد، خواستگاران تصمیم می گیرد که می تواند کشتی گیر بیاورند، بنابراین مبارزه نوید بودن را می دهد. و چه کسی احتمال دارد که از آن به عنوان برنده بیرون بیاید - بیایید به پیش بینی خود نگاه کنید.
زمانی که ورزشکاران روسی به طور گسترده برای تبلیغات غربی ثبت نام کردند، رویارویی بین جنگنده های روسی در خاک آمریکا عادی شد. و در UFC Fight Night 204، یک جفت وزنه‌بردار، شمیل عبدالحیموف و سرگئی پاولوویچ، هشت ضلعی را تقسیم می‌کنند تا جایگاه دهم را در رتبه‌بندی به چالش بکشند، که علیرغم عدم موفقیت‌های اخیر، هنوز در اختیار یک اهل داغستان است.

شمیل عبدالحیموف در مقابل سرگئی پاولوویچ
برای پاولوویچ، این یک فرصت واقعی برای تبدیل شدن به برتر است، با عبور از یک حریف قدیمی، اما این مبارزه برای او آسان نخواهد بود. Abrek با وجود قدمتش، هنوز هم باروت کافی برای رقابت در سطح نسبتاً بالایی دارد. بنابراین، قبل از تعیین برنده بالقوه در این مبارزه، تجزیه و تحلیل دقیقی انجام خواهیم داد.
نیکیتا کریلوف، سبک وزن اوکراینی، فراز و نشیب های زیادی را در دوران حرفه ای طولانی خود تجربه کرده است. او دو بار به UFC بازگشت و بارها و بارها رقابت پذیری خود را ثابت کرد. او که بار دیگر در TOP-10 جا افتاده است، مبارزه بسیار سختی با حریف ناراحت کننده، اسکاتلندی پل کریگ، خواهد داشت.

نیکیتا کریلوف در مقابل پل کریگ
کریگ با خلق و خوی داغ خود متمایز است - او هرگز دعواها را حتی در صورت شکست با تصمیمات داوری به پایان نمی رساند و مهارت های او در زمین برای بسیاری از بچه ها از بخش تا 93 کیلوگرم مشکلاتی ایجاد کرد. رویارویی کلاسیک بین یک گراپلر و یک کاراته کا مطمئناً تماشای جذابی را به تماشاگران ارائه می دهد و ما نیز به نوبه خود در این جفت کسی را که به احتمال زیاد در UFC Fight Night 204 پیروز ظاهر می شود، مشخص می کنیم.
ماگومد آنکالایف کشتی گیر داغستانی در رشته MMA روسیه به خوبی خود را نشان داد و اکنون در حال فتح غرب است و به مبارزه قهرمانی نزدیک و نزدیکتر می شود. مانع بعدی، کاملاً ممکن است که آخرین مورد در راه او، مدعی سابق کمربند از برزیل - تیاگو سانتوس باشد. او سختی های زیادی را هم پشت سر گذاشت و به همین دلیل قطعا حریفی جدی برای ورزشکار ما خواهد شد.

ماگومد آنکالایف مقابل تیاگو سانتوس
رویارویی آنها توسط UFC Fight Night 203 عنوان خواهد شد و برنده قطعاً می تواند به عنوان یک مدعی به حقوق خود دست پیدا کند. ما به نوبه خود تجزیه و تحلیل خواهیم کرد که چه کسی شانس بیشتری برای پیروزی در این مبارزه دارد و صرفاً از حقایق خشک و تجزیه و تحلیل دقیق هر شرکت کننده شروع می شود.
سلسله نورماگومدوف با گام های مطمئن به تصرف لیگ برتر غرب ادامه می دهد و بهترین مبارزان خود را به آنجا می فرستد. عمر نورماگومدوف کمی بیش از یک سال پیش اولین بازی خود را در UFC انجام داد و در این مرحله از دوران حرفه ای خود با کسب عناوین زیادی در رشته های مختلف ورزشی شکستی را ندیده است. این بار، او توسط یک حریف شایسته انتخاب شد - برایان کلهر، که بیش از سه دوجین مبارزه پشت سر خود دارد.

عمر نورماگومدوف مقابل برایان کلهر
بچه ها به عنوان بخشی از کارت مقدماتی UFC 272 ملاقات خواهند کرد و برای هر یک از آنها این فرصتی ایده آل برای ابراز وجود است: عمر یک کهنه کار با سابقه خوب را در قفس شکست خواهد داد و برایان حریف را بدون باخت شکست خواهد داد. ، و حتی با یک نام بزرگ. علیرغم اینکه این آمریکایی یک ضعیف بزرگ است، تا کنون همتای جوان او با مخالفتی در چنین سطحی مواجه نشده است، بنابراین می توان انتظار یک رویارویی بسیار سرگرم کننده را داشت که برای یکی از شرکت کنندگان آن آسان نخواهد بود.
در تاریخ هنرهای رزمی مختلط، موارد زیادی وجود داشت که دو دوست در قفس با هم ملاقات کردند و با وجود نگرش خوب نسبت به یکدیگر، دعواهای عالی انجام دادند. اما مورد کلبی کاوینگتون و خورخه ماسویدال جالب‌تر است - آنها سال‌ها با هم دوست بوده‌اند، آموزش دیده‌اند، سرپناه و غذای مشترکی با هم دارند، اما اکنون آماده‌اند همدیگر را از هم جدا کنند، که در واقع این کار را انجام خواهند داد. مبارزه اصلی UFC 272.

کلبی کاوینگتون مقابل خورخه ماسویدال
این دو عملکرد خود را به روش های کاملاً متفاوتی هدایت می کنند، اما هر کدام از آنها برای هر نماینده ای از دسته متوسط ​​​​وزن وزن بسیار خطرناک است. با توجه به این عوامل، یک دوئل باورنکردنی در انتظار هواداران و مردم عادی است که به احتمال زیاد، درگیری آنها که چندین سال است ادامه دارد، برای همیشه بسته خواهد شد.
به معنای واقعی کلمه 5 سال پیش ، آندری کورشکف در سراسر جهان درخشید ، در مقام قهرمان دومین لیگ مهم MMA جهان قرار گرفت و بهترین مخالفان آن زمان را مرتب کرد. با این حال، اکنون همه چیز بسیار تغییر کرده است، و حتی به جایی رسیده است که اسپارتی تلاش می کند تا کار خود را در بلاتور از سر بگیرد و در آنجا با حریفانی که کمتر شناخته شده اند، مانند چانسی رنکانتری، روبرو می شود، اگرچه او قبلاً در بهترین لیگ های جهان مبارزه کرده است. جهان

آندری کورشکوف مقابل چنسی رنکانتری
تعویض ناگهانی حریف در آستانه مبارزه، احتمالاً به دست مبارز ما خواهد بود. از این گذشته، محمد برخاموف در کار در زمین مجهزتر و پیشرفته تر به نظر می رسید. با این حال، چنسی نیز شایسته توجه است، زیرا آنها فقط وارد UFC نمی شوند و او در آنجا خود را بسیار شایسته نشان داد. بنابراین کورشکوف باید سخت کار کند تا چهره خود را از دست ندهد.
تقریبا 20 سال پیش، گگارد موساسی، اهل یک خانواده ارمنی، برای اولین بار پا به رینگ حرفه ای گذاشت و سفر طولانی خود را در هنرهای رزمی ترکیبی آغاز کرد. و علیرغم گذشت دو دهه، Dreamcatcher همچنان در صدر قرار دارد و با کسانی که همین چند سال پیش وارد این ورزش شده اند سروکار دارد.

گگارد موسسی مقابل آستین وندرفورد
در Bellator 275، موساشی از عنوان خود در وزن میانی در برابر آستین وندرفورد شکست ناپذیر دفاع خواهد کرد. ملاقات آنها در یک رویداد خارج از خانه در ایرلند برگزار می شود، جایی که یک بار دیگر اختلاف دیرینه حل خواهد شد: چه چیزی وزن بیشتری دارد، جوانی یا تجربه؟ پاسخ این موضوع را خود مبارزه خواهد داد، اما چه کسی شانس بیشتری برای پیروزی در این شب دارد، در پیش بینی خود خواهیم گفت.
هیل و واکر مسیر تقریباً مشابهی را در هنرهای رزمی ترکیبی طی کردند، اگرچه پیشینه آنها کاملاً متفاوت است. هر دو در لیگ های منطقه ای قهرمان شدند، سپس به سری دانا وایت چلنجر آمدند و با کسب پیروزی های درخشان، وارد فهرست UFC شدند. اکنون، matchmakers آنها را در رویداد اصلی مسابقات UFC Fight Night 201 گرد هم آورده اند، جایی که رئیس اصلی ده تیم برتر این بخش مشخص می شود.

جمال هیل در مقابل جانی واکر
جانی، انگار روی چرخ و فلک، یا خیلی بلند بلند می شود، سپس به شدت به زمین می افتد، ناک اوت های کوبنده می دهد و به خاطر سهل انگاری خودش به داخل آنها می رود. در برابر این پس زمینه، این سوال مطرح می شود: کدام یک از بچه ها در رویارویی آینده پیروز می شوند؟ با قضاوت بر اساس نقل قول های شرط بندی ها، تمام کننده برزیلی مدت هاست که از حساب ها خارج شده است، اما در مورد او، اطمینان از نتیجه خاصی بسیار دشوار است.
اسلام ماخاچف سبک وزن روسی که 7 سال پیش به UFC آمد، بلافاصله به عنوان تاپ آینده و "وارث" خبیب نورماگومدوف در نظر گرفته شد. اما، قبل از نزدیک شدن به مبارزه نامزدها، او باید از پیچ و خم کامل رقبا عبور می کرد و لحظه ای فرا رسید که او باید قدم ماقبل آخر را در راه رسیدن به قله بردارد.

اسلام ماخاچف مقابل بنیل داریوش
او به عنوان رقیب، رتبه سوم را به نام بنیل داریوش به دست آورد که او نیز راهی پرخار را پشت سر گذاشت و کمتر از همتای خود آرزوی طلای آرزو را دارد. آنها مفتخرند که عنوان UFC Fight Night 202 را عنوان کنند، و در 27 فوریه، این دو در هشت ضلعی بهترین تبلیغات جهان به مصاف هم می روند تا مشخص شود که چه کسی برنده جفت چارلز اولیویرا-جاستین گتهجه خواهد بود.

مصاحبه

رای