پیش بینی مبارزه رایان بادر علیه چیک کنگو

ناسازگاری در یک مبارزه، به خصوص زمانی که به دلیل تصادف متوقف می شود، مانند فشار دادن چشم، مبارزان را مجبور می کند تا زمانی را برای انتقام صرف کنند، حتی زمانی که به نظر می رسد برنده آشکار است. در سپتامبر 2019، رایان بادر اولین دفاع از عنوان سنگین وزن خود را انجام داد و تقریباً بلافاصله کنترل مبارزه با چیک کنگو را به دست گرفت. با این حال، کوچکترین بی احتیاطی نشان داده شده در آن مبارزه او را مجبور می کند تا با همان حریف دوباره وارد قفس شود.

در سالگرد Bellator 280، که در شهر زادگاه Cheick در پاریس برگزار می شود، بادر تلاش خواهد کرد تا تنها کمربند خود را از تجاوزات جانبازی که مطمئناً این آخرین فرصت در زندگی حرفه ای او برای صعود به المپوس است، نجات دهد. در 18 اردیبهشت چه اتفاقی خواهد افتاد: آیا نام قهرمان جدیدی را خواهیم شنید یا «دارت» بر تاج و تخت می ماند؟ بیایید قبل از نتیجه گیری، وضعیت را با جزئیات تجزیه و تحلیل کنیم.

رایان بادر مقابل چیک کنگو

رایان بادر

گذشته رایان ارتباط تنگاتنگی با کشتی دارد. او دو بار قهرمان آریزونا شد، در مسابقات قهرمانی ایالات متحده در TOP-5 بود و برای مدت طولانی یکی از بهترین کشتی گیران دسته 1 NCAA بود. بعداً که قبلاً آموزش MMA را شروع کرده بود ، به سطح یک کمربند بنفش در BJJ رسید ، برنده واقعیت شو The Ultimate Fighter شد و پس از چندین سال موفق در UFC به Bellator نقل مکان کرد.

در اینجا «دارث» موفق شد قهرمان سبک وزن شود و سپس با خالی شدن عنوان سنگین وزن، آن را به دست آورد. مهمترین پیروزی در حرفه او پیروزی در نبرد با فدور املیاننکو، آنتونیو نوگوئرا، فیل دیویس، کوئینتون جکسون و سایر اسطوره های این ورزش بود. اکنون پس از از دست دادن کمربند 93 کیلوگرم، بادر توجه خود را به حفظ "طلا" در سنگین وزن معطوف کرده است.

نقاط قوت

اگر رایان در ترجمه ها بی عیب نباشد و کمتر از نیمی از تعداد کل تلاش ها را به خط پایان برساند، پس او در نگه داشتن دشمن روی زمین و شکست دادن او در آنجا استاد است. "دارت" از نظر بدنی قوی است که به او اجازه می دهد تا مخالفان را در مرکز قفس از بین ببرد و نزدیک تور پایین بیاورد و پس از آن عجله ای برای رفتن به پذیرایی ها ندارد، اما ترجیح می دهد از زمین و ضربه زدن استفاده کند.

علیرغم این واقعیت که کادر مربیگری قهرمان به طور فعال بوکس او را پمپاژ می کند ، آنها مهارت های خود مبارز را دفع کردند و سعی نکردند چیزی از کلاسیک ها را به او القا کنند. به لطف این، رایان به طور مناسب از ضربات تکی از زوایای غیر استاندارد و ترکیباتی استفاده می کند که در آن سمت چپ خود را پنهان می کند و حتی از فاصله دور از هدف سبقت می گیرد.

بادر را نمی توان یک دستگاه کاردیو نامید، اما به لطف یک برنامه بازی کاملاً تعریف شده و درک اینکه در چه موقعیت هایی می توانید قدرت خود را ذخیره کنید، او می تواند 25 دقیقه ورزش کند و شاداب بماند. با این حال، این تنها زمانی اتفاق می افتد که بیشتر مبارزه تحت کنترل او باشد.

نقاط ضعف

سبک ضرب المثل «زیرزمین» رایان، اگرچه مؤثر است، اما ازدواج زیادی را شامل می شود. بله، و سرسختی آمریکایی، گاهی اوقات او را مجبور می کند خیلی آشکار به جلو برود، و مخالفان را قادر می سازد نه تنها از حملات فرار کنند، بلکه با موفقیت آنها را رهگیری کنند.

به دلایل خاصی، «دارث» در کلینچ عملکرد خوبی ندارد. او می داند که چگونه حریفان را به تور فشار دهد، اما نمی تواند به طور فعال از آرنج استفاده کند، با تمام اندام ها حمله کند و از این موقعیت به بهترین شکل ممکن استفاده کند و این موقعیت نقش بسزایی در رویارویی پیش رو خواهد داشت.

فرم فعلی و آمادگی جنگنده

رایان 38 سال سن دارد و پس از آخرین مبارزه با والنتین مولداوسکی در ژانویه سال جاری، 3 ماه فرصت داشت تا استراحت کند و از آخرین تمرینات خود ریکاوری کند و اردوی جدید را آغاز کند. این بدان معناست که قهرمان در شرایط خوبی قرار خواهد گرفت و وضعیت او در سال های اخیر ثابت بوده است، دیگر پیشرفت نمی کند، اما نشانه های جدی از تنزل نیز دیده نمی شود. با این حال، آمار 2-2 در عملکردهای شدید و حتی شکست های زودهنگام از نمکوف و اندرسون نشان می دهد که او برای رقابت با تاپ های جوان، رانندگی در سبک وزن، فراتر از توانش است. خوشبختانه، این بار دیگر نیازی به چنین فداکاری وجود نخواهد داشت، بنابراین کاملاً انتظار می رود که دارت حتی برای یک رویارویی طولانی آماده باشد.

رایان بادر مقابل چیک کنگو

کنگو را بررسی کنید

کیک بوکسور سابق فرانسوی که 23 مبارزه حرفه ای در رینگ داشت، تنها با 2 شکست، خود را در بسیاری از هنرهای رزمی، از کاراته (کمربند سیاه) تا BJJ آزمایش کرد، اما در MMA به بیشترین محبوبیت دست یافت. در آنجا او قهرمان KOTR شد، در جایزه بزرگ سنگین وزن لیگ Bellator بهترین بود، برای مدت طولانی در برترین UFC مقام های بالایی داشت و سپس به Bellator مهاجرت کرد.

کنگو در دومین لیگ مهم جهان دو بار برای گرفتن کمربند تلاش کرد که بار اول مغلوب ویتالی میناکوف شد و سپس به دلیل همان نوک چشم نتوانست دیدار با بادر را ادامه دهد. زمانی، این ورزشکار بزرگ، پوست سر افرادی مانند الکساندر ولکوف و میرکو "کرو پلیس" را جمع کرد و اکنون با نزدیک شدن به خط سن ورزش بازنشستگی، سعی خواهد کرد بر تاج و تخت Bellator بنشیند.

نقاط قوت

سال‌های طولانی در کیک بوکسینگ، کندو، کاراته و سایر رشته‌های ضربه‌ای به چیک این امکان را داده است که تکنیک ضربه‌ای خود را که یک سلاح خطرناک باقی می‌ماند، چه از هر فاصله روی پا و چه در کلینچ، تقویت کند. در همان زمان، او قدرت ضربه را حفظ کرد و با وجود تعداد کم ضربات، آنها را با دقت و اصابت به هدف وارد کرد.

کنگو بیش از نیمی از ضربات مشت خود را به پاها و بدن می زند و باعث می شود رباط های او به سختی خوانده شود و اغلب ورزشکاران روی دنده ها روی هم قرار می گیرند و متوجه قلاب های کوتاه و سریع پاریسی نمی شوند.

بدون شک با بچه هایی که در گراپلینگ و کشتی پایه دارند، این ورزشکار نمی تواند در زمین مسابقه دهد. با این حال، او هم از طریق ترفند (او 4 بار در کار خود با ارسال برنده شد) و هم با کمک زمین و پوند با درامرها سروکار دارد. بله، و او کاملاً قادر است در آنجا از خود دفاع کند - تجربه کنترل هر موقعیتی را امکان پذیر می کند و آسیب را به حداقل می رساند.

نقاط ضعف

نمی توان گفت که در سال های اخیر Cheik بسیار کند شده و سبک مبارزه او به نوعی تغییر کرده است. او همیشه مراقب بود، بی شتاب بود، اما تهاجم و توانایی رفتن به سوی دشمن، بدون انتظار اقدامات فعال او، در جایی بخار شد. گاهی اوقات، او به راحتی می‌توانست از تصمیمات قضایی نزدیک اجتناب کند، اگرچه در این صورت کاهش در استقامت اجتناب‌ناپذیر خواهد بود.

با بازگشت به حالت انفعال، توجه می کنیم که کندی قابل توجه در اقدامات گاهی اوقات به نفع کنگو نیست، زیرا او به مخالفان اجازه می دهد خیلی نزدیک شوند و زمانی برای محافظت از پاهای خود در برابر دستگیری قبل از برداشتن ندارند. علاوه بر این، هیچ کس شک نمی کند که 5 دور، و آنچه وجود دارد - 3 دور، با سرعت بالا تحت فشار، او قطعا آن را بیرون نخواهد کشید. با این حال، سن نقش بسیار زیادی در ورزش حرفه ای ایفا می کند.

فرم فعلی و آمادگی جنگنده

10 روز پس از مبارزه قهرمانی آینده، چیک 47 ساله خواهد شد. از میان مبارزان محبوب کنونی تنها اوست که در چنین سال های پرافتخاری شرکت می کند. با این حال، اگر مبارزه ناموفق با رایان را در نظر نگیرید، این او را از کسب 9 پیروزی در 10 مبارزه شدید منصرف نکرد. سرگئی خاریتونوف تابستان گذشته با یک خفگی به تعویق افتاد، قبل از آن انتقام از میناکوف گرفته شد و تیم جانسون در 68 ثانیه به طور کامل ناک اوت کرد. اگرچه در انتقام، او فرانسوی را نیز برد و به سختی یک امتیاز مهم را به قلک خود برد. به عبارت ساده، او آماده است تا با مخالفت فعلی Bellator کنار بیاید، به جز نخبگان سنگین وزن، تنها افت قابل توجه در عملکرد به تدریج او را از یک حرفه موفق دور می کند.

تحلیل تطبیقی

بیایید بلافاصله به آنتروپومتری و ابعاد بپردازیم: متقاضی نه تنها 5 سانتی متر از بادر بلندتر است، بلکه از نظر وزن (1-2 کیلوگرم) و بازو - 20 سانتی متر قابل توجه است. و این 8 سال است، از آنجایی که رایان کورنی به همه چیز سریعتر واکنش نشان می دهد، انفجاری تر است و در طول جلسه انرژی بیشتری تولید می کند. به علاوه، قهرمان استقامت خوبی دارد، بنابراین می تواند تنها به دلیل شادابی و جوانی از حریف لاغر خود پیشی بگیرد.

همه چیز در مورد موضع از نظر تئوری به Cheik می رسد که هم دقیقتر ضربه می زند و هم از نظر تنوع فنی در سطح متفاوتی قرار دارد. فقط در حال حاضر اشتیاق او برای کار به عنوان شماره دو، تاکتیک های انتظار شکست خورده، و همچنین میل مداوم به تکیه دادن به تور برای آسان تر کردن دفاع در برابر حملات، او را از فضای عملیاتی برای چرخش و کنترل فاصله محروم کرده است. به لطف این، برای رایان راحت تر خواهد بود که زمان حملات و نقل و انتقالات را پیدا کند، که در واقع او در اولین مبارزه خود با موفقیت انجام داد.

کاملاً انتظار می رود که با یک فرانسوی سرسخت که چندین سال است سبک مبارزه را تغییر نداده است، نیازی به ارائه چیز جدیدی نباشد. ضربات تند، لگد زدن و کار زمینی و پوندی، با طرحی مانند این، کشتی گیر سرسخت تر و ماهرتر بادر می تواند نه تنها در راندها شرکت کند، بلکه در این مسابقه توسط TKO نیز برنده شود. آیا امکان حذف قهرمان وجود دارد؟ بله، اما برای این کار، متقاضی حداقل باید یک برنامه بازی کاملاً متفاوت ایجاد کند و مشکل محافظه کاری مربوط به سن خود را حل کند - شروع به ریسک کردن کند.

پیش بینی مبارزه رایان بادر در مقابل چیک کنگو

انتظار داشته باشید که تصویر مبارزه حتی از نظر تئوری بسیار تغییر کند. بله، این یک وزن سنگین است، بادر سوراخ شده است، اما او گزینه های زیادی در مبارزه دارد که احمقانه خود را برای مشت زدن آماده می کند و سعی می کند از چایک پیشی بگیرد. دومی دوباره به ضد حملات تکیه می کند و رایان شروع به مبارزه می کند، شاید نه بلافاصله، اما قطعاً به آن خواهد رسید. مهاجم پایه در پارتی با او برابری نمی‌کند، بنابراین پس از یک سری کلینچ، نماینده خسته فرانسه سقوط می‌کند و از هر راند متوالی جان سالم به در می‌برد و از تگرگ مشت‌های «دارث» همپوشانی می‌کند. در نبرد نزدیک، به خصوص در شروع، او و همچنین در برد طولانی دارای مزیت است، با این تفاوت که آمریکایی هرگز فاصله خاصی را با هدف حفظ نمی کند، بلکه دائما در حال حرکت است. تنها نتیجه ای که از همه اینها می توانیم بگیریم این است که با 70:1xbet را در تلفن خود دانلود کنید و روی مورد علاقه شرط بندی کنید!

پیش بینی: رایان بادر برنده می شود.

همین خبر

اضافه کردن نظر

برای بازخورد نظر بدهید

reload, if the code cannot be seen

Comments 0