پیش بینی مبارزه ماگومد آنکالایف و آنتونی اسمیت

ماگومد آنکالایف وزن سبک وزن روسیه با اطمینان به جمع پنج تیم برتر راه یافت و حریفان را یکی پس از دیگری حذف کرد. و حالا باقی مانده است که آخرین گام را قبل از درگیری با قهرمان بردارد و آنتونی اسمیت، پیشکسوت UFC که قبلا برای طلای این سازمان جنگیده بود، می خواهد داغستانی ها را از این کار باز دارد.

مبارزه آنها بخشی از کارت اصلی مسابقات UFC 277 خواهد بود که در شب 30 تا 31 جولای در دالاس برگزار می شود. به معنای واقعی کلمه همه چیز در خطر است، از جمله چندین سال تقابل شدید در یکی از رقابتی ترین بخش های تبلیغات. چه کسی این فرصت را پیدا می کند که در دوئل با رهبر این وزن خود را ثابت کند؟ ما سعی خواهیم کرد در پیش بینی دقیق خود به این سوال پاسخ دهیم.

ماگومد آنکالایف مقابل آنتونی اسمیت

ماگومد آنکالایف

روس در رده بندی رسمی سبک وزن UFC در رتبه چهارم قرار دارد. با وجود این واقعیت که بسیاری از مردم او را به عنوان یک بومی سامبوی رزمی می شناسند، ماگومد با کشتی یونانی-رومی شروع کرد. با این وجود، او بهترین نتایج را در BS کسب کرد و در آنجا استاد ورزش شد. وی با صحبت به عنوان آماتور در MMA ، قهرمان روسیه و جهان شد و به لطف آن عنوان MSMK را دریافت کرد.

در سال 2016 ، آنکالایف قهرمان WFCA شد و با چند بار مبارزه در میهن خود ، برای فتح دسته 93 کیلوگرم در UFC رفت. اولین بازی برای او یک شکست بود، زیرا پل کریگ اولین شکست خود را در دوران حرفه ای خود و حتی با تسلیم وارد کرد، اما سپس مسیر ماگومد در بهترین ارتقاء جهان با پیروزی های مطمئن و رسیدن به موقعیت های برتر تقویت شد.

نقاط قوت

آنکالایف جالب است زیرا می تواند به سرعت موقعیت شماره دوم را به عدد اول تغییر دهد. او به خوبی با حملات حریف مقابله می کند و به محض اینکه فضای عملیاتی برای اقدامات تهاجمی به دست می آورد، فوراً فاصله را کاهش داده و با ترکیب هایی که با حمله تقویت می شود، دفاع حریف را از بین می برد.

کنترل دقیق هر چیزی که در سلول اتفاق می افتد و تمرکز کامل به ماگومد اجازه می دهد تا لحظه انفجار را به طور ایده آل احساس کند. او سریع، دقیق است و به وضوح درک می کند که چگونه دشمن را مجبور به اشتباه کند تا لحظه ضربه قاطع را پیدا کند.

گذشته در مبارزه، چشم انداز داغستانی ها را برای کار از بالا باز می کند. او به سرعت موقعیت ها را بهبود می بخشد، به کوه صعود می کند، از جایی که حریفان را با زمین و پوند له می کند. حتی در اینجا قدرت ورزشکار ما به او اجازه می دهد تا همکارانش را تمام کند.

ماگومد به دلیل واکنش، حرکت پا و کیفیت سرعت، نقل و انتقالات را متوقف می کند و به ندرت به خود اجازه می دهد در قفسه ضربه بخورد. علاوه بر این، او به خوبی در تکنیک کار با بدن و کج کردن سر خود مسلط است و آسیب های ناشی از آن را حتی بیشتر به حداقل می رساند.

نقاط ضعف

تنها چیزی که منتقدان می توانند به آن توجه کنند شکست آنکالایف با تسلیم است. آیا این را باید به عنوان نقطه ضعف آن در نظر گرفت؟ پاسخ منفی است. در مبارزه با کریگ، او روی زمین و ایستاده بر او مسلط شد و تنها یک اشتباه مرتکب شد. با این حال، این به هیچ وجه نشان دهنده سطح او نیست و اگر ماگومد را نتوانیم یک مبارز نخبه بنامیم، حداقل نمی توان او را از این جنبه ضعیف دانست.

شکل فعلی و آمادگی جنگنده

این بازیکن روسی 30 ساله است و در حال حاضر در یک سری 8 پیروزی قرار دارد که آخرین آنها در مارس 2022 برابر تیاگو سانتوس به دست آمد. قبل از آن، آنکالایف از ولکان اوزدمیر، نیکیتا کریلوف و یون کوتسلابا گذشت و دو بار در سال صحبت کرد. شاخص های استقامت، سطح عمومی آمادگی و توانایی یادگیری نماینده ماخاچکالا به ترتیب است که مبارزه به مبارزه ثابت می کند. بنابراین در چارچوب رویارویی پیش رو که وضعیت مدعی در خطر است، انتظار داریم او در بالاترین سطح ظاهر شود.

ماگومد آنکالایف مقابل آنتونی اسمیت

آنتونی اسمیت

این آمریکایی در سبک وزن پنج نفر اول را می بندد و به قول غربی ها یک مبارز "آزاد" است. در واقع، اسمیت کیک بوکسوری است که در طول تمرین BJJ خود از همه انتظارات فراتر رفته است، زیرا او کمربند مشکی دارد و بارها سطح بالای تمرینات خود را در زمین با ارسال ها ثابت کرده است. آنتونی دارای عناوین در لیگ های CFFC و VFC و همچنین بیش از 50 مبارزه است.

در UFC ، "شیر دل" نه تنها برای درخشان ترین عملکردها جوایز دریافت کرد ، بلکه به یک مدعی تبدیل شد ، اما در مقابل پس زمینه جان جونز ، او محو به نظر می رسید. حالا، پس از نزول، اسمیت جوان دومی را پیدا کرده است و به دنبال ورود دوباره به رقابت قهرمانی است، زیرا با سهم شیر از قله‌های سال‌های گذشته و حال سروکار دارد.

نقاط قوت

آنتونی همیشه در آن مبارزاتی که اجازه دارد با شماره اول مبارزه کند، موفقیت کسب می کند. و اگر همه چیز با جایگاه روشن باشد، کمی بعد در مورد آن صحبت خواهیم کرد، سپس روی زمین خطر کمتری ندارد. بله، حریفی که او شکست داد، به دور از گرپلرز است، اما این مبارز می داند چگونه یک مثلث دستی را پرتاب کند و حریفان را از پشت خفه کند، بهتر از هر چیز دیگری.

آنتروپومتری اسمیت به او اجازه می دهد تا در فاصله دور بجنگد، و او بیش از اندازه مشت در زرادخانه خود دارد تا حریفان را خنثی کند. با این حال، ضربات او به عضلات ساق پا و ران در اجرای او هنر خاصی است، جیمی کروت نمی گذارد شما دروغ بگویید.

غوغای آمریکایی ها نیز به حداکثر می رسد. کلینچ ها، جایی که او با آرنج ها و زانوها در زوایای مختلف شارژ می کند، دنده ها را خشک می کند و بریدگی های سر را باز می کند، حریفش را مجبور می کند عقب نشینی کنند و بیشتر به دفاع فکر کنند تا حمله.

نقاط ضعف

آنتونی به «شیردل» لقب گرفت زیرا هرگز تسلیم نمی‌شود، حتی وقتی می‌بازد تا آخر می‌جنگد. فقط نکته این است که خود ورزشکار خود را در موقعیت هایی فرو می برد که باید زنده بماند. او دفاع را به بهترین شکل انجام نمی دهد، پتانسیل یک مهاجم را در کار شماره دوم ضعیف درک می کند، و حتی از نظر اخلاقی در هنگام مواجهه با ناکامی ها فرو می ریزد و نقش گلابی را برای ضرب و شتم به عهده می گیرد - مبارز اعتراف کرده است که مشکلات روانی بیش از یک بار

در بالا ذکر شد که اسمیت در حمله روی زمین ترسناک است. اما وقتی آنها در راس آن قرار می گیرند، وضعیت به طور اساسی تغییر می کند. در چنین موقعیت هایی، او به ندرت به ضربات پاسخ می دهد، دفاع ناشنوا انجام می دهد و مهمتر از همه، او نمی داند چگونه موقعیت خود را بهبود بخشد، سعی می کند تکنیک را با نیروی فیزیکی شکست دهد، به همین دلیل فورا خسته می شود.

شکل فعلی و آمادگی جنگنده

آنتونی 33 ساله است، او آخرین مبارزه خود را در سپتامبر 2021 انجام داد و اکنون در 3 برد پیروز است. پیروزی های اولیه در برابر رایان اسپن، جیمی کروت و دوین کلارک پس از شکست های شکست خورده از گلوور تکسیرا و الکساندر راکیچ به دست آمد. اسمیت برای مدت طولانی حداکثر خود را نشان داده است و اکنون به لطف شرایط و تجربه بدنی کافی در سطح خود باقی مانده است. با این حال ، او به دلیل ویژگی های فوق نمی تواند با بچه های کلاس بالاتر کنار بیاید ، زیرا موفقیت آنتونی در سال های اخیر فقط توسط مخالفان راست توضیح داده می شود.

تحلیل تطبیقی

ابعاد جنگنده ها تقریباً مشابه است و مزیت 3 سانتی متری اسمیت از نظر ارتفاع و بازو نقش جهانی نخواهد داشت. از نظر سبک، او چیزی برای مخالفت با آنکالایف ندارد، زیرا او به هیچ وجه از او در موضع پایین نیست و قطعاً خود را در زمین بهتر نشان می دهد. تیراندازی روی بازوها و پاها در مورد آنها جالب خواهد بود، زیرا هر دو زرادخانه فنی گسترده ای دارند و به پاهای خود ضربه زیادی می زنند. اما تفاوت اصلی آنها در این خواهد بود که آنتونی در حالت باز ایستاده و با ضربات فاصله را احساس می کند و ماگومد شروع به حرکت می کند و اجازه نمی دهد ضربه بخورد. به همین دلیل، آمریکایی باید به جلو برود و سپس بازی ضد پانچر آنکالایف با قدرت کامل شروع به کار خواهد کرد.

او به طور قابل توجهی در شکستن فاصله و نزدیک شدن مهارت بیشتری دارد، حجم بیشتری از کار را انجام می دهد و مهمتر از همه، آن را با دقت بیشتری انجام می دهد. زمان بندی، سرعت و پاهای سریع او عامل کلیدی در بهتر شدن حریف او خواهد بود. با بازگشت به موضع گسترده شیردل، خاطرنشان می‌کنیم که اگر چیزی در موضع‌گیری درست نشد، او یک هدف ایده‌آل برای ترجمه‌های ماگومد خواهد بود. و این واقعیت که ورزشکار ما قطعا در کنترل موقعیت و زمین و پوند بهتر به نظر می رسد برای اسمیت خبر خوبی نیست. بنابراین، اگر دومی در موقعیت ایستاده برتری نداشته باشد، در این صورت او تمام شانس را برای رفتن به طبقه صفر دارد. آیا ارسال توسط آنتونی محتمل است؟ البته بله فقط داغستانی روی این لحظه خیلی خوب کار کرد و در عرض 3 راند که در کاردیو جلوتر خواهد بود بعید است بتواند آن را به تاخیر بیندازد.

پیش بینی مبارزه ماگومد آنکالایف در مقابل آنتونی اسمیت

نمی توان گفت که ماگومد از همه نظر دو پله جلوتر از اسمیت است. به سادگی، این یک مبارز جوان تر، سخت تر، به اصطلاح، تیزبین در اقدامات خود است. از آنجایی که این مرد آمریکایی در مبارزاتی که اجازه کنترل تمام لحظات را ندارد، خوب نیست و حفره‌های دفاعی او بیش از حد کافی است، کاملاً انتظار می‌رود که در 15 دقیقه آنکالایف بتواند لحظه‌ای را پیدا کند تا توپ را تحویل دهد. ضربه قاطع حداقل در دور سوم، اسمیت معمولاً برش‌های صریح ترتیب می‌دهد، جایی که بیشتر از آن‌چه خودش را پرتاب می‌کند، ضربه می‌خورد. بنابراین، یک روسی منظم و محتاط با هر بخش از نظر داوران بیشتر و بیشتر قانع کننده به نظر می رسد. برنامه 1xbet app را نصب کنید و روی مورد علاقه شرط بندی کنید!

پیش بینی: پیروزی ماگومد آنکالایف

همین خبر

اضافه کردن نظر

برای بازخورد نظر بدهید

reload, if the code cannot be seen

Comments 0