پیش بینی مبارزه آماندا نونس در مقابل جولیانا پنیا

در دسامبر 2021، یک حس واقعی در دنیای هنرهای رزمی مختلط زنان رخ داد - بزرگترین ضعیف در تاریخ مسابقات عنوان، جولیانا پنیا، کمربند را از قهرمان غالب آماندا نونز گرفت. علاوه بر این، او این کار را به وحشیانه ترین شکل انجام داد و حریف خود را در دور دوم خفه کرد. خیلی ها منتظر مسابقه برگشت بین این ورزشکاران بودند و در مسابقات UFC 277 که 31 جولای برگزار می شود، بالاخره این مبارزه برگزار می شود.

برای اولین بار پس از 6 سال، آماندا به عنوان یک مدعی وارد مبارزه می شود و این بار چنین شکاف دیوانه کننده ای در شانس وجود ندارد، اما شیر، با وجود شکست در اولین درگیری، وضعیت محبوبیت را حفظ می کند. به گفته او، انتقام کاملاً متفاوت خواهد بود و واقعاً توضیحی برای این وجود دارد. خوب، چقدر احتمال دارد که ورزشکار برزیلی دوباره تاج و تخت را به دست گیرد، بیایید به پیش بینی خود نگاه کنیم.

آماندا نونس در مقابل جولیانا پنیا

آماندا نونس

پس از باخت، آماندا به رده اول رده بندی وزن باطل زنان رفت. با وجود این، او همچنان قهرمان دسته پر وزن و دوم در رده بندی P4P است. او یک کمربند مشکی در BJJ، یک کمربند قهوه ای در جودو و همچنین یک کیک بوکسینگ بسیار موثر دارد که در اکثر مبارزات از آن استفاده می کند.

نونس یک ورزشکار افسانه ای است و این با پیروزی بر بزرگترین مبارزان زن در تاریخ UFC پشتیبانی می شود: روندا روسی، والنتینا شوچنکو، هالی هولم و میشا تیت همگی عناوین قهرمانی را در اختیار داشتند. حالا می‌ماند برای آخرین بار ثابت کند که سال‌ها حضور در اوج، او را از همان گرسنگی ورزشی محروم نکرده است.

نقاط قوت

آماندا مدتهاست که ثابت کرده است که در همه جنبه ها خوب است. مهارت‌های کشتی او به او اجازه می‌دهد مهاجمانی را خنثی کند، مانند همان ژرمین د راندامی، که در کلاس از او کم‌تر نیستند، و در موضع، قهرمان سابق به دلیل قدرت بدنی و اندازه، حریفان را قطع می‌کند. اما مزیت اصلی "شیر زن" در ضریب هوشی مبارزه او نهفته است، زیرا او رقبای خود را بسیار خوب احساس می کند، همیشه به زاویه گوش می دهد و در صورت عدم موفقیت آمادگی های تماشاگران، رویکرد خود را به حملات تغییر می دهد.

نقاط ضعف

کمتر کسی به این واقعیت توجه می کند که برزیلی با استقامت مشکل دارد. در مبارزات طولانی، او متوجه کاهش سرعت و میزان کار می شود، اگرچه او این را با کلینچ و کشتی به سطح می رساند. و بر اساس نتیجه آخرین مبارزه، تردیدهایی نیز ایجاد می شود که آیا آماندا پس از سال ها تسلط شروع به کاهش کرده است؟

شکل فعلی و آمادگی جنگنده

نونس 34 سال سن دارد و 12 برد او توسط جولیان در دسامبر گذشته شکسته شد. نه کریستیانا جاستینو، نه هلم، و نه فلیسیا اسپنسر با مگان اندرسون نتوانستند شکارچی را از برزیل متوقف کنند. در آخرین مبارزه آماندا چندین اشتباه مرتکب شد که برای او مرگبار شد. هیچ دلیلی برای شک وجود ندارد که چنین ورزشکار با اراده ای مانند نونس در بهترین شرایط ممکن برای انتقام بیرون می آید تا برتری خود را نسبت به متخلف ثابت کند. بنابراین، ما از او انتظار یک دوئل محتاطانه، هوشمندانه و دقیق تر داریم.

آماندا نونس در مقابل جولیانا پنیا

جولیانا پنیا

این قهرمان، قبل از موفقیت برای عنوان UFC، از همکاران خود متمایز نبود. دستاورد اصلی او پیروزی در نمایش TUF 18 بود که پس از آن مدتی در سطح خوبی مبارزه کرد و سپس به معنای واقعی کلمه در هر دعوای دوم شکست خورد. اگرچه، این به دلیل سطح مخالفتی است که او باید با آن مقابله کند.

او همان جسیکا آی و گربه زینگانو را پشت سر گذاشت، اما به والنتینا شوچنکو و دی راندامی فوق الذکر تسلط نداشت. نه کمربند بنفش او در BJJ و نه مهارت های کیک بوکسینگ او به موفقیت قابل توجهی در قفس کمک نکردند، اما فقدان رقابت مناسب در بخش به طور خودکار او را با یک برد مسخره 1 برد در وضعیت مدعی قرار داد.

نقاط قوت

جولیان در بهترین حالت خود در زمین است، جایی که مهارت های هجومی او به حداکثر می رسد. به هر حال ، مبارزات نزدیک و کلینچ ها موقعیت هایی هستند که او واقعاً خطرناک است ، اما فقط در آن موارد ، همانطور که تمرین نشان می دهد ، اگر حریف یک کشتی گیر پایه نباشد و از نظر اندازه از او فراتر نرود. همچنین، مزیت بدون شک Peña سبک سرسخت و سازش ناپذیر او است - او می تواند به رقبا فشار بیاورد، حتی در هنگام دریافت آسیب، اگرچه این تا حد زیادی نشان دهنده سطح پایین سازگاری او با تغییر توازن قدرت در نبرد است.

نقاط ضعف

جولی نمی تواند به دفاع خوب و تکنیک ضربه زدن ببالد. اگر به نظر کسی می رسید که در مبارزه قهرمانی این موضوع را انکار می کند ، نه ، او به سادگی با استقامت نجات یافت ، اما به هیچ وجه کلاس بوکس بالاتری نداشت. رفتن به معاملاتی که در آن واقعاً ضروری نیست بدون استفاده از مهارت های BJJ او، که او در آن واقعاً خوب است، ایده بدی است، حتی اگر بتوانید ضربات با هر وزنی را انجام دهید.

شکل فعلی و آمادگی جنگنده

پنیا 32 سال سن دارد و رکورد 3-2 در پنج بازی اخیر او نشان می دهد که شکاف های زیادی در بازی او وجود دارد، به خصوص با توجه به اینکه او به مهاجمان ژرمین د راندامی و والنتینا شوچنکو باخت. جولیانا با همان نیکو مونتانیو و سارا مک مان کنار آمد، اما پیروزی بر آماندا نونز برای همیشه تاج کار او باقی خواهد ماند. قهرمان قطعاً یکی از بهترین فرم های خود را در مسابقه برگشت نشان خواهد داد و ایمان بی قید و شرط او به خود به او اجازه می دهد تا آخر بایستد، به خصوص که زمان کافی برای آماده سازی در نظر گرفته شده بود.

تحلیل تطبیقی

از نظر ابعاد و آنتروپومتری، قهرمان سابق جالب تر به نظر می رسد: او چند سانتی متر بلندتر است و قطعاً از نظر وزن مزیت خواهد داشت. از نظر قدرت بدنی و تکنیک ضربه زدن نیز برتری به نفع اوست، ضمن اینکه شاخص های میزان کار او نیز بالاتر است. آماندا با دقت بیشتری مبارزه می کند، با سر به جلو عجله نمی کند و به طرز ماهرانه ای حملات را در طبقات ترکیب می کند و سر حریفان خود را باز می کند تا ضربه ای قاطع وارد کند. او در کنترل زمینی سر و شانه بالاتر از جولیانا قرار دارد و این در اولین مبارزه آنها مشهود بود. درست است، پنا خیلی بیشتر به BJJ روی می‌آورد و اگر نونس دوباره سریع‌تر از او خسته شود، در این مؤلفه راه‌حلی خواهد داشت. با این حال،

واضح است که استراتژی او دستخوش تغییرات اساسی خواهد شد و اکنون محاسبه بر روی آنالیز تدریجی قهرمان فعلی انجام می شود که شامل چندین مرحله است. در رویارویی گذشته، نونز ضربات بسیار خوبی داشت - این اولین سلاحی است که او برای کاهش سرعت جولیان از آن استفاده خواهد کرد. مرحله بعدی مبارزه است، زیرا در آنجا پنیا آمادگی رقابت فیزیکی با او را ندارد و گرفتن موقعیت غالب برای شیر اصلاً دشوار نخواهد بود. خوب، یکی دیگر از کلیدهای پیروزی، فرسودگی و پارگی مداوم است. هر کاری که جولی می توانست ارائه دهد، قبلاً انجام داده است، اما هیچ کس با او استخوان به استخوان نمی کند، بنابراین قهرمان به دلیل تأثیر شگفتی گزینه های کمی برای برنده شدن خواهد داشت.

پیش بینی مبارزه آماندا نونس در مقابل جولیانا پنیا

اگر چیزی برای آماندا نونز از نظر ذهنی تغییر نکرده باشد و او واقعاً همانطور که در مصاحبه‌هایش می‌گوید در فکر گرفتن کمربند می‌سوزد، آن‌گاه شرط بر سر برد او کاملاً خود را توجیه می‌کند. بله، آخرین بار او بهترین عملکرد را نشان نداد، اما دور اول نشان می دهد که چقدر شکاف در مهارت های این دختران وجود دارد. علاوه بر این، اشتباهات آماندا تأثیر خود را گذاشته است، اما در غیر این صورت، شکی نیست که تجربه او، بالاترین سطح تکنیک ضربه‌ای، مبارزه و یک برنامه خوب برنامه‌ریزی شده از هر چیزی که جولیانا عادت دارد با حریفان خود استفاده کند، پیشی خواهد گرفت. این یک واقعیت نیست که یک پیروزی زودهنگام خواهد بود، اما با احتمال زیاد، قهرمان سابق کمربند را به خانه باز می گرداند. برنامه 1xbet app را نصب کنید و روی مورد علاقه شرط بندی کنید!

پیش بینی: آماندا نونس برنده می شود

همین خبر

اضافه کردن نظر

برای بازخورد نظر بدهید

reload, if the code cannot be seen

Comments 0