پیش بینی مبارزه الکساندر ولکانوفسکی در مقابل مکس هالووی

اغلب، در صورتی که امتیاز آنها از نظر مبارزات برنده برابر باشد، سه گانه بین مبارزان سازماندهی می شود. با این حال ، در مورد الکساندر ولکانوفسکی و مکس هالووی ، همه چیز متفاوت است - الکس اولین دیدار را با اطمینان به دست آورد و در دومی عنوان "روی نازک" را حفظ کرد. به همین دلیل است که مدیریت UFC تصمیم گرفت دوباره آنها را دور هم جمع کند، زیرا بخش بزرگی از طرفداران مطمئن هستند که این مکس بود که دیلوژی را بر عهده گرفت.

در دومین مبارزه مهم در مسابقات UFC 276 که در تاریخ 3 جولای برگزار می شود، قهرمان فعلی و سابق در هشت ضلعی به هم می رسند تا در نهایت قوی ترین وزن پر روی کره زمین را نشان دهند. این رویارویی در T-Mobile Arena در لاس وگاس رخ می دهد و به بچه ها این فرصت داده می شود تا به این داستان که حدود دو سال است ادامه دارد پایان دهند.

الکساندر ولکانوفسکی در مقابل مکس هالووی

الکساندر ولکانوفسکی

برای الکس، داشتن این عنوان یک چیز آشنا است، او نه تنها چهار بار از کمربند خود دفاع کرده است، بلکه حتی در طول اجرای خود در زادگاهش استرالیا، او این فرصت را داشت که چندین بخش را در سازمان های مختلف MMA رهبری کند. در وزن 77 کیلوگرم، "The Great" کمربندهای Cage Conquest و Roshambo MMA (همچنین در 70 کیلوگرم) را گرفت، در وزن سبک او بهترین در جنگ های Wollongong بود و در 66 کیلوگرم عنوان های AFC و PXG را در اختیار داشت.

از دسامبر 2019، ولکانوفسکی قهرمان UFC بوده است، اما علاوه بر آن، او حرفه آماتوری در کشتی یونانی-رومی داشت و برای بهبود مهارت های زمینی خود، BJJ را انجام داد که در آن کمربند مشکی دارد. الکساندر مبارزات زیادی را با مخالفان برتر انجام داده است و در حال حاضر او به بخش سبک وزن UFC چشم دوخته است ، جایی که او همچنین می خواهد قهرمان شود.

نقاط قوت

به دلیل همین ویژگی است که الکس در مبارزات پیروز می شود. او در حرکت خوب است و می تواند فوراً فاصله حمله را تغییر دهد، از فاصله دور با لگد هدف گیری کند و در ضربات کوتاهی روی بدن و سر تخلیه کند.

موضع قطعا قوی ترین طرف قهرمان است. او حدود یک سوم ضربات خود را به صورت ضربات وارد می کند و نه تنها برای خود برتری در کنترل فضای نبرد فراهم می کند، بلکه حریفان را مجبور به عقب نشینی می کند. مجموعه‌های مشت زدن از دست‌ها و پاها، شیفت‌ها، یک کلینچ خوب - همه این‌ها با سرعت خوب و حس زمان‌بندی پشتیبانی می‌شوند.

استرالیایی ریشه های خود را فراموش نمی کند - کشتی، و باید اعتراف کنیم که او در مبارزات نزدیک بسیار خوب است. قهرمان می داند که چگونه حریف را روی تور ببندد، او را در آنجا نگه دارد، ترجمه کند و روی زمین کنترل کند. به دلیل توده عضلانی و جثه کوچک، عبور از پاها برای او راحت تر است و به همین دلیل تحرک در طبقه همکف افزایش می یابد.

الکس یکی از آن بازیکنان منحصر به فردی است که می تواند مبارزات فنی و تاکتیکی عالی را در حالی که 25 دقیقه با سرعت بالا کار می کند، ارائه دهد. صدمات و حتی بریدگی های ناشی از آن نمی تواند او را خسته کند و در واقع به لطف همین ویژگی، او از کسانی که نتوانسته بودند سرعت خود را حفظ کنند، پیشی گرفت.

نقاط ضعف

با توجه به آمار خشک، شایان ذکر است که دفاع ولکانوفسکی به خوبی همه چیز نیست. حدود سه بار در یک دقیقه او ضربات دقیق لهجه ای را از دست می دهد و همان مکس موفق شد هایکیکی را به سر او منتقل کند که به طور جدی قهرمان را تکان داد. نه حرکت پا و نه دست های بالا او را از دست دادن نجات نمی دهد، اگرچه این فقط در دعوا با مشت زن صادق است.

فرم فعلی و آمادگی جنگنده

الکساندر 33 سال سن دارد، آخرین پیروزی او در رویارویی با "زامبی کره ای" در فروردین ماه امسال بود. در UFC، مبارز بدون شکست باقی می ماند (11-0) با این فرض که بهترین ها را جنگید: هالووی، خوزه آلدو، برایان اورتگا، چاد مندس و غیره. حالا ولکانوفسکی در اوج است و تجربه به توانایی های بدنی او اضافه شده است و ضریب هوشی رزمی بالایی دارد. با هم، این او را به قهرمان برتر بخش تبدیل کرد، بنابراین در عملکرد آینده او از همه شانس برخوردار است تا بهترین فرم خود را در دوران حرفه ای خود نشان دهد.

الکساندر ولکانوفسکی مقابل مکس هالووی

مکس هالووی

پس از تنها 4 مبارزه حرفه ای، مکس با داشتن عنوان X-1 و پایه در کیک بوکسینگ، با UFC قرارداد امضا کرد. در آینده، این ورزشکار با موفقیت شتاب خود را افزایش داد و با افرادی مانند داستین پویریر و کانر مک گرگور مبارزه کرد - با وجود فیزیک ضعیف و زرادخانه محدود، او هر بار موفق شد مبارزات سختی را به حریفان بدهد.

وجود کمربند بنفش در BJJ، هالووی را به یک شریک قوی تبدیل نمی کند، اگرچه این مانع از آن نشد که او قهرمان UFC شود و سه بار از کمربند خود دفاع کند. این چیزی است که او را منحصربه‌فرد می‌کند - او کشتی نمی‌گیرد، پاهایش را نمی‌چرخاند یا خیلی ماهرانه می‌چسبد، اما در عین حال یکی از خطرناک‌ترین‌ها در بخش پر وزن باقی می‌ماند و حریفان را تنها با بوکس می‌برد.

نقاط قوت

قدرت و دقت - اینها آنهایی نیستند که نشان داده اند به دلیل آن قهرمان سابق بر مخالفان غلبه می کند. اما حجم و تناژ کل دقیقاً همان چیزی است که شما نیاز دارید. سری ضربه های هالووی، که می تواند به صورت دوره ای شامل 8-10 ضربه باشد، به سادگی با مشت های خود حریفان خود را پرتاب می کند. ضربه پشت ضربه به یافتن شکاف در دفاع کمک می کند و همچنین سرعت مبارزه را کاملاً شکسته و توجه حریف را فقط روی دفاع و حرکت متمرکز می کند.

«خجسته» به بهترین شکل خود را درک می کند و به عنوان شماره اول کار می کند. او برای پیروزی نیاز به فشار و فاصله متوسط برای حملات دارد. و باید اعتراف کنیم که او شرایط خود را به طرز فوق العاده ای دیکته می کند و حریفان را مجبور می کند طبق قوانین او بازی کنند.

بزرگ‌ترین مشکل مخالفان مکس این است که برخلاف فانی‌های ساده، او در راندهای آخر باز می‌شود، به سختی فشار می‌آورد و سرعت دیوانه‌واری را رقم می‌زند. و به نظر می رسد که در این صورت می توان آن را با ضربات سنگین متوقف کرد، اما نه. فک هاوایی در برابر سخت ترین ضربات حتی سبک وزن مقاومت کرد، بنابراین، در 66 کیلوگرم، افراد کمی می توانند تهدیدی واقعی برای او باشند.

نقاط ضعف

هالووی علیرغم همه منحصر به فرد بودنش خالی از ایراد نیست. او در هشت ضلعی مبارزات را تمرین نمی کند، او به دلیل ضربات پایه خوب مشهور نیست، اگرچه هنوز از ضربات جلویی به بدن استفاده می کند و در کل بدون چنین تمرینی، کل بازی او مدت ها قبل شکست می خورد، زیرا سبک مکس را می توان خواند و این را در دعواهای او با الکس دید. کاستی در دفاع، عدم تمایل سرسختانه به تغییر نقشه نبرد و یک طرفه بودن به وضوح مانع از ارائه 100٪ از توانایی های خود می شود.

فرم فعلی و آمادگی جنگنده

مکس فقط 30 سال سن دارد. تعطیلات او از نوامبر 2021 به دلیل آسیب دیدگی در طول اردوی تمرینی ادامه دارد. او در پنج اجرا، دو بار به ولکانوفسکی باخت، اما این چیزی از این واقعیت کم نمی کند که او کتار، ادگار و یایر رودریگز را تمیز کرد. هالووی در چند سال اخیر در اوج شرایط بوده است، اما از نظر فنی رشد او چندان محسوس نیست. اما، برای حفظ بالاترین سرعت و باکس مانند یک استاد، او می تواند، مانند قبل، و دوست دارد باور کند که تعطیلات طولانی به او فرصت هایی برای پیشرفت در سایر جنبه های مبارزه داده است.

تحلیل تطبیقی

بیایید با آنتروپومتری شروع کنیم، زیرا وضعیت بسیار جالبی در اینجا وجود دارد. مکس از نظر قد به طور جدی از الکس برتر است - تقریباً 13 سانتی متر ، اما در عین حال از نظر دسترسی 5 سانتی متر از او پایین تر است. با توجه به اینکه بچه ها فاصله نبرد را کاملاً کنترل می کنند ، این شاخص ها به کسی مزیت جهانی نمی دهد ، اما سبکی که Volkanovski با آن به محدوده حمله متوسط نزدیک می شود قبلاً برای قهرمان سابق دردسر ایجاد کرده است. ما در اینجا لوکیک هایی را نیز در نظر می گیریم که صاحب عنوان با آن ها پاهای حریف را از بین می برد و حرکت را از او سلب می کند و ضربات متوالی را مختل می کند.

در حالت ایستاده، با قضاوت بر اساس دو مبارزه گذشته، هیچ مورد علاقه ای وجود ندارد، اما با این حال، با حداقل حاشیه، اسکندر در آنجا بهتر به نظر می رسد و این تنها به این دلیل است که پایگاه کیک بوکسینگ او گسترده تر و متنوع تر است. از طرف دیگر مکس حجم اثر اجرا شده را می گیرد و به لطف آن وضعیت را در صحنه های فردی یکسان می کند. در کلینچ، به دلیل تفاوت در اندازه، موفقیت برای بچه ها دشوار است، اما وقتی صحبت از نقل و انتقالات و کار روی زمین می شود، ولکانوفسکی جلوتر می رود.

مهارت های کشتی او به طرز محسوسی بهتر است، کنترل او موثرتر است و زمین و پوندش تیزتر است. همچنین فراموش نکنید که الکس به مراتب سنگین تر از دشمن است. جمع بندی همه موارد فوق: اگر بچه ها تاکتیک های خود را به طور اساسی تغییر ندهند ، ما یک دوئل طولانی دیگر خواهیم داشت ، با حرکات فراوان و شروع محتاطانه. قهرمان به عنوان شماره دوم کار می کند، به تدریج دشمن را از هم جدا می کند و با مجموعه های انفجاری به داخل او پرواز می کند. هالووی ضربه هایی به بدن شلیک می کند، اما روی پرسینگ و بوکس تمرکز می کند. همه چیز در راندهای بعدی تصمیم گیری می شود، زمانی که هر دو بازتر شروع به کار کنند، و در اینجا کسی که کورنی بهتر فاصله را تعیین می کند و از محافظت قابل اعتماد مراقبت می کند، غالب خواهد شد.

پیش بینی مبارزه الکساندر ولکانوفسکی در مقابل مکس هالووی

سه گانه بین ولکانوفسکی و هالووی بعید است که نوعی کشف باشد. آنها هر دو جوان هستند، مواد کافی برای قدردانی از یکدیگر دارند و همچنان بهترین ویژگی های خود را حفظ می کنند. به همین دلیل است که نباید منتظر آتش بازی بمانید، زیرا زیاده روی در خطر است و در این سطح کوچکترین اشتباهی کشنده خواهد بود. از نظر سبک، الکساندر برای مکس ناراحت کننده است و می توان انتظار داشت که او حتی بهتر از حد معمول کار ضربه زننده خود را انجام دهد و ممکن است سعی کند کمی کشتی را در دوئل اضافه کند که به او این فرصت را می دهد تا وضعیت خود را به عنوان یک مورد علاقه تقویت کند. به عنوان مثال، متقاضی نمی تواند این کار را انجام دهد، زیرا یک بار دیگر باید همه چیز را منحصراً روی بوکس بگذارد. با در نظر گرفتن همه متغیرها، اطمینان به پیروزی قهرمان بیشتر می شود. اگرچه من متقاعد شده ام که مبارزه سوم برای او سخت ترین مبارزه قبلی خواهد بود. را نصب کنید 1xbet app برنامه و شرط بندی بر روی مورد علاقه!

پیش بینی: الکساندر ولکانوفسکی برنده می شود.

همین خبر

اضافه کردن نظر

برای بازخورد نظر بدهید

reload, if the code cannot be seen

Comments 0