پیش بینی مبارزه اسلام ماخاچف مقابل چارلز اولیویرا

داستان دشوار چارلز اولیویرا، نه تنها در UFC، بلکه در خارج از هشت ضلعی، حتی زمانی که به نظر می رسید او به اوج صعود کرد، برای او ادامه یافت. این برزیلی به دلیل برتری جزئی از عنوان قهرمانی محروم شد و حالا باید دوباره برای طلای برترین لیگ MMA روی کره زمین بجنگد. پیش از این در 22 اکتبر در ابوظبی، مسابقات UFC 280 با دوئل او مقابل اسلام ماخاچف برگزار می شود.

سبک های این مبارزان کمک بزرگی برای شناسایی نه تنها بهترین سبک وزن در این سیاره خواهد بود، بلکه این سوال را نیز از بین می برد که چه چیزی هنوز موثرتر است: جیو جیتسو یا کشتی داغستانی؟ این مسابقه پر سر و صدا و قطعا پرتنش خواهد بود، اما با تجزیه و تحلیل توانایی های شرکت کنندگان آن، مبارزی را که شانس بیشتری برای برنده شدن دارد، شناسایی خواهیم کرد.

اسلام ماخاچف مقابل چارلز اولیویرا

اسلام ماخاچف

روس در رده بندی سبک وزن در رده چهارم قرار دارد. پیش از ما یک استاد ورزش کلاس بین المللی در سامبو رزمی، قهرمان روسیه و همچنین برنده مسابقات جهانی در این رشته در دسته تا 74 کیلوگرم است. مهارت های منحصر به فرد اسلام در کشتی به او این امکان را داد که نه تنها با مخالفان برتر تبلیغات MMA روسیه مقابله کند، بلکه سطح مناسبی را در UFC نشان دهد. در این مرحله، ماخاچف با پنج مبارز برتر فعلی سروکار نداشته است، با این حال، عملکرد غالب او خود گویای این موضوع است.

نقاط قوت

علیرغم اینکه افراد کمی اسلام را مهاجم می دانند، اما مهارت های او در جایگاه در سطح بسیار خوبی است. ضربه زدن، که به دلیل آن او کاملاً فاصله خود را حفظ می کند، و همچنین دوس ابزارهایی هستند که با آنها روس ها اجازه نمی دهند مهاجمان ماهر خود را به طور کامل نشان دهند.

رکورد گل خورده اسلام جزو بهترین ها در این بخش است. او در دفاع، از جمله برداشتن از حریف، فوق العاده خوب است و مهمتر از همه، هیچ کس هنوز نتوانسته او را محکم نگه دارد، که نقش کلیدی در مبارزه آینده خواهد داشت.

در مورد مهارت های کشتی ماخاچف هیچ سوالی وجود ندارد، او با بهترین ها تمرین می کند و نتیجه مناسب را نشان می دهد. اما، در اینجا صحبت از گراپلینگ هجومی باکلاس است که به طور کلی به او این فرصت را می دهد که زودتر از موعد برنده شود و نبرد را پاک ترک کند.

نقاط ضعف

تمام مزایای اسلام ، اگرچه همه این را درک نمی کنند ، می توان به دلیل عدم دعوا با بچه های بالای رتبه ، که قبلاً ذکر شد ، زیر سؤال رفت. در مقابل پس‌زمینه دهقانان متوسط، او کامل به نظر می‌رسد، اما اینکه چگونه اوضاع در مبارزه با یک سبک وزن با تجربه پیش می‌رود، یک سوال باز است.

شکل فعلی و آمادگی جنگنده

تا زمان مبارزه ، ماخاچف 31 ساله خواهد شد و اکنون در یک سری 10 پیروزی قرار دارد. قطعا اسلام از نظر فیزیکی و فنی در اوج است چون در 5 مبارزه شدید 4 پیروزی زودهنگام مقابل بابی گرین، دن هوکر، تیاگو مویزس و درو دوبر به ارمغان آورد. 8 ماه از آخرین اجرای روس می گذرد، بنابراین با فرم کامل، ریکاوری و مثل همیشه خونسرد منتظر او هستیم.

اسلام ماخاچف مقابل چارلز اولیویرا

چارلز اولیویرا

برای برزیلی، این چهل و سومین مبارزه حرفه ای او خواهد بود و بسیاری فراموش کرده اند که چارلز یک کهنه سرباز واقعی لیگ است. او نه تنها یک قهرمان سابق است، بلکه رکورددار چندین دستاورد در UFC است: بیشترین تعداد پیروزی های ارسالی و پیروزی های اولیه، به عنوان مثال، بیشترین تعداد پاداش های به دست آمده و غیره. علاوه بر این، اولیویرا یک کمربند مشکی دان 3 در BJJ دارد و به طور جدی موی تای را در هشت ضلعی تمرین می کند و به یکی از خطرناک ترین مهاجمان این بخش تبدیل می شود.

نقاط قوت

بیست و یک بار «دو برونکس» با تسلیم حریفان خود را شکست داد. و اگر قبلاً او مخالفان را مانند یک جیتسر معمولی به زمین می کشید ، اکنون این کار را نه تنها از طریق پاس به پاها و جارو زدن، بلکه از طریق ناک دان انجام می دهد. علاوه بر این ، همه چیز به صورت خودکار انجام شد ، واحدها موفق شدند از تسخیر آن خارج شوند.

ثبات ذهنی چارلز چشمگیر است. علی‌رغم صحبت‌های بی‌پایان در مورد ضعف ذهنی‌اش، پس از ناک‌دان‌ها و راندهای باخته، او همیشه برمی‌گردد و برنده می‌شود. و حتی گاهی از آن برای فریب دادن همتایان به دام استفاده می کند.

رقبای اولیویرا بارها متوجه شده اند که او نه چندان محکم که دقیق و غیرمنتظره ضربه می زند. قلاب های پنهان، کار ترکیبی، و زمان بندی قهرمان سابق، حتی قدرتمندترین مهاجمان سبک وزن را نیز خلع سلاح می کند.

یکی از نقاط قوت برزیلی، که زیربنای سایرین است، توانایی یادگیری و میل به بهتر شدن حتی پس از سال ها در کسب و کار است. این از بسیاری جهات او را از همکارانش متمایز می کند.

نقاط ضعف

کارشناسان از این شکایت دارند که چارلز چگونه ضربات را از دست می دهد و هر از گاهی این کار را انجام می دهد. اما تعداد کمی از مردم بر این واقعیت تمرکز می کنند که او مشکلات بینایی جدی دارد که او را از احساس کامل وضعیت در مبارزه باز می دارد. اگرچه، تا کنون، چانه این مرد سیگنال های مهمی را به مغز ارسال نمی کند تا هوشیاری را به طور کامل خاموش کند.

شکل فعلی و آمادگی جنگنده

کمتر از یک هفته مانده به مبارزه، اولیویرا 33 ساله خواهد شد. با توجه به 11 پیروزی متوالی خود، او در اجراهای افراطی هیولاهایی مانند مایکل چندلر، داستین پویریر و جاستین گیته را به پایان رساند. چارلز از نظر مهارت های فنی به سطح جدیدی رسیده است و یک استراحت کوتاه بین مبارزات به او اجازه می دهد تا در فرم خوبی باقی بماند. ما انتظار داریم که برزیلی به ویژه برای این رویارویی آماده باشد، به خصوص که او در این رویارویی ضعیف است و این همیشه دو برانکس را تحریک کرده است.

تحلیل تطبیقی

با توجه به کلاسیک ها، بیایید با ارزیابی آنتروپومتری شروع کنیم: با قد یکسان، اولیویرا 9 سانتی متر از نظر بازو جلوتر است، که با مهارت های موی تای خود، قطعا به ثمر خواهد رسید. چارلز بیشتر لگد می زند، و همچنین از آماده سازی های خود، آرنج های متصل، مشت های عقب و دیگر ضد حرکات برای شکستن سرعت مبارزه استفاده می کند. بدیهی است که ماخاچف در زمینه خود محدود به نظر می رسد، با این حال، دستاوردهای روس نیز موثر است و دفاع خارق العاده او، حریف را مجبور به ریسک کردن و نزدیک شدن می کند.

در مورد سطح زمین هر دو ورزشکار، بحث از بین نمی رود، اما به نظر من، اولیویرا قطعا در برگزاری پذیرایی ها و گرفتن آنها پیچیده تر خواهد بود، در حالی که اسلام از نظر کنترل موقعیت و کار از بالا سود بیشتری به نظر می رسد. و در اینجا ما بهترین درصد محافظت چارلز در برابر انتقال را در نظر می گیریم، بنابراین جنگنده ما از هر فرصتی برای به دست آوردن جای پایی در یک موقعیت سودمند، راه اندازی دفاع و کنترل سیستماتیک دشمن در زمین و ضربه زدن برخوردار است.

در جدول رده بندی کلی، مبارزه استندآپ به شایستگی به نفع اولیویرا پیش می رود، اما در زمین آنها خطرات مشابهی برای یکدیگر دارند. اما قهرمان سابق هنوز در مبارزات 5 راند (منظور تصمیم داوران) پیروزی کسب نکرده است ، به همین دلیل است که سؤالاتی در مورد عملکرد او وجود دارد ، اما ماخاچف با بچه های هم سطح مبارزه نکرد. بنابراین، تأثیر غافلگیری، علاوه بر این، در هر جهت، باید در نظر گرفته شود.

پیش بینی مبارزه اسلام ماخاچف در برابر چارلز اولیویرا

این درگیری از این جهت جالب است که با وجود احتمالات، شانس ها در برابر همه قرار می گیرند. و با توجه به نحوه مبارزه این ورزشکاران، شانس زیادی وجود دارد که رویارویی آنها تمام مسافت را طی نکند. اولیویرا همیشه تمایل دارد حریفان خود را در کوچکترین اشتباهات به دام بیاندازد، در حالی که ماخاچف همه شرایط را برای وحشت و لغزش آنها حتی در موقعیت های راحت ایجاد می کند. با این وجود، یک مورد علاقه در اینجا وجود دارد، و به نظر من او سزاوار آن است. اسلام تزلزل ناپذیر، در دفاع بی عیب و در حمله هولناک است. زرادخانه فنی او ممکن است از نظر تنوع کمتر از چارلز باشد، اما مطمئناً از نظر کارایی نه. زمینه سازی مناسب و تجزیه و تحلیل بدون عجله حریف از دور به دور باید روس را به آن لحظه تعیین کننده برساند. تنها نکته مهم این است که مرتکب یک اشتباه مهلک نشوید که مسیر مبارزه را تغییر می دهد. 1xbet app برنامه و شرط بندی بر روی مورد علاقه!

پیش بینی: پیروزی اسلام ماخاچف

همین خبر

اضافه کردن نظر

برای بازخورد نظر بدهید

reload, if the code cannot be seen

Comments 0